Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych od wczesnych godzin prowadzili akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Działania „Trzeźwego Poranka” to systematyczne działania prewencyjne, których celem jest wykluczanie z ruchu drogowego osób, które prowadzą pojazdy w stanie po spożyciu alkoholu. Tym razem na drogach w Ustrzykach Dolnych i okolicach skontrolowano ponad 1000 kierowców. Wyniki okazały się niepokojące – trzech z nich prowadziło po alkoholu, stwarzając potencjalne zagrożenie na drodze.
Jak informuje ustrzycka komenda, rekordzistą zatrzymanym podczas akcji był mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego, który prowadził pojazd marki Iveco z wynikiem ponad pół promila alkoholu w organizmie. Sprawa będzie mieć swoje dalsze konsekwencje prawne, a zatrzymani kierowcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za złamanie przepisów i stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym.
Działanie w trosce o bezpieczeństwo
Ustrzycka akcja „Trzeźwy Poranek” jest częścią szerszych działań na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Regularne kontrole tego typu są ważnym elementem polityki prewencyjnej policji i mają na celu eliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców. Jak podkreślają funkcjonariusze, nawet niewielkie ilości alkoholu mogą znacząco wpłynąć na zdolność prowadzenia pojazdu, obniżając szybkość reakcji, zaburzając percepcję wzrokową i prowadząc do błędnych ocen sytuacji na drodze. To wszystko sprawia, że alkohol może być przyczyną niebezpiecznych sytuacji i wypadków.
Utrudnienia i apel do kierowców
Działania „Trzeźwego Poranka” są jednak nie tylko skutecznym narzędziem prewencyjnym, ale czasami oznaczają także pewne utrudnienia w ruchu drogowym. Podczas dzisiejszej akcji, kontrole odbywały się głównie w rejonie przystanków autobusowych przy ulicy 1 Maja, na wjeździe do Ustrzyk Dolnych od strony Ustjanowej Górnej. W tym miejscu kierowcy musieli liczyć się około godziny 08:00 z opóźnieniami, sięgającymi nawet kilkunastu minut.Warto jednak podkreślić, że działania, które czasami powodują chwilowe utrudnienia, stanowią klucz do poprawy bezpieczeństwa na drogach. „Piłeś – nie jedź” – to nie tylko hasło, ale zasada, której stosowanie w codziennym życiu może ocalić zdrowie i życie, nie tylko kierowców, ale i innych uczestników ruchu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.