Reklama

Reklama

W Bieszczadach powstaną nowe ścieżki rowerowe. Nie jest to jednak prosta inwestycja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Bieszczadach powstaną nowe ścieżki rowerowe. Nie jest to jednak prosta inwestycja - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

W gminie Ustrzyki Dolne i powiecie bieszczadzkim rozszerzona zostanie sieć turystycznych tras rowerowych. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji technicznej. Jednak jak zauważono, nie będzie to inwestycja prosta do zrealizowania.

Plany powstania ścieżek rowerowych w Bieszczadach

Coraz więcej osób przekonuje się do roweru, by zadbać o zdrowie i kondycję. Wiedzą o tym także samorządowcy, którzy zaplanowali rozbudowę sieci turystycznych tras w regionie. Zarząd Województwa Podkarpackiego wraz z poszczególnymi samorządami głowi się nad dokumentacją techniczną i projektową.

Etap projektowania ma zakończyć się w tym lub przyszłym roku. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie oszacować wartości wykonania ścieżek rowerowych. Jest to trudna inwestycja do zrealizowania, a wynika to z ukształtowania terenu między innymi na trasie z Ustrzyk Dolnych do Ustrzyk Górnych

- mówi Joanna Szozda, dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Trasy w Bieszczadach częścią najdłuższego szlaku w Polsce

Zgodnie z planem lokalna sieć dróg rowerowych ma zostać połączona ze szlakiem Greenway Karpaty Wschodnie oraz z najdłuższym szlakiem w Polsce, czyli Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo, mającym blisko 2000 kilometrów długości i przebiegającym przez 5 województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie.

Bieszczady to rejon słynący z przyrody i coraz lepiej rozwiniętej infrastruktury turystycznej. Problemem jest jednak brak ścieżek rowerowych. Według koncepcji, szlak powstanie wzdłuż wschodniej granicy z Ukrainą aż do Wołosatego. Green Velo wydłuży się o dalsze 174 kilometry, co da łącznie ponad 2160 kilometrów. Ponadto odcinek Ustrzyki Górne – Cisna połączy go ze szlakiem Greenway Karpaty Wschodnie.

Zgodnie z planem wykonanie tras polegać będzie na remoncie i odnowieniu nawierzchni istniejących dróg powiatowych, przebudowie wewnętrznych dróg leśnych oraz rozbudowie dróg krajowych i wojewódzkich. Chodzi o stworzenie ścieżek rowerowych lub pieszo-rowerowych.

Zdjęcie główne: pixabay.com / zdj. ilustracyjne

W Bieszczadach powstaną nowe ścieżki rowerowe W Bieszczadach powstaną nowe ścieżki rowerowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy