Wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze w Bieszczadach są dostępne do zwiedzania. W górach nadal utrzymuje się nierównomierna, topniejąca pokrywa śnieżna, z kolei w niższych położeniach śnieg zanika, tworząc błoto.
Ostatni dni minęły w Bieszczadach pod znakiem pochmurnego nieba i deszczu. Wyższe temperatury powodują, że w niższych położeniach pokrywa śnieżna zanika, a szlaki w tych rejonach są rozmoknięte i błotniste. W wyższych partiach utrzymuje się natomiast nierównomierna, topniejąca pokrywa śnieżna o grubości do 80 centymetrów. Lokalnie w miejscach zawianych ponad 120 centymetrów.
Śnieg występujący w wyższych partiach jest mokry i ciężki. Stoki o wystawach południowych oraz grzbiety połonin są na znacznym obszarze pozbawione pokrywy śnieżnej. Pomimo tego punktowo nadal występuje zagrożenie lawinowe. Na szlakach jest mokro, drewniane elementy pomostów i dylowanek są śliskie, miejscami mogą występować oblodzenia.
Osoby wychodzące na ścieżkę Tarnawa - Dźwiniacz prosimy o przechodzenie przez kładkę przy budynku Bazy nad Roztokami (przejście brodem aktualnie jest utrudnione). Droga w kierunku Bukowca jest przejezdna
- informuje Bieszczadzki Park Narodowy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.