W górach panują nienajlepsze warunki do wędrówek szlakami turystycznymi. Większość z tras jest drożna, z wyjątkiem słabo przetartego odcinka: Przełęcz Goprowska – Halicz – Rozsypaniec – Przełęcz Bukowska oraz odcinka: Pszczeliny Widełki - Bukowe Berdo. Grubość pokrywy śnieżnej waha się od 15 centymetrów w dolinach do nawet 120 centymetrów w miejscach nawianych powyżej górnej granicy lasu.
Nad szlakami mogą występować pochylone, oblodzone gałęzie, prosimy o zwracanie uwagi na wygląd otoczenia i omijanie miejsc niebezpiecznych. Zalecamy przed wyruszeniem na szlak wyposażyć się w kijki i raczki, ponieważ powyżej górnej granicy lasu w wielu miejscach szlaki są śliskie i oblodzone
– apeluje Bieszczadzki Park Narodowy.
Trudne warunki panują też na wielu drogach. Jedną z nich jest ta prowadząca na parking w Bukowcu, z którego rozpoczyna się ścieżka do Źródeł Sanu. Jezdnia jest oblodzona, więc bezpiecznie można dotrzeć tam pojazdem z napędem 4x4.
Wychodźcie w góry wcześnie. Zaplanujcie trasę tak, aby zakończyć ją przed zmrokiem. Nigdy nie podejmujcie wycieczki samotnie. Zostawcie informację o planowanej trasie i godzinie powrotu. Apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki niej służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy
– dodają pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.