Reklama

Reklama

Tour de Pologne w Bieszczadach. Już za tydzień start czwartego etapu wyścigu. Przygotowano również wiele atrakcji towarzyszących

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Tour de Pologne w Bieszczadach. Już za tydzień start czwartego etapu wyścigu. Przygotowano również wiele atrakcji towarzyszących - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności

Już za tydzień ze startu czwartego etapu 79. Tour de Pologne w Lesku wyruszą kolarze z całego świata. Zawodnicy będą mieli do pokonania blisko 180 kilometrów, którym towarzyszyć będzie nie tylko wymagające wzniesienia ale również niezapomniane widoki. W związku z wydarzeniem zaplanowano również wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów, którzy zdecydują się przyjść w okolice linii startu.

Tour de Pologne ponownie w Bieszczadach

Czwarty etap Tour de Pologne odbędzie się już za tydzień, 2 sierpnia. Start zaplanowano na Rynku w Lesku. Następnie trasa będzie wiodła małą pętlą bieszczadzką przez Hoczew, Berezkę, Myczków, Polańczyk, Sakowczyk, Rajskie, Polanę, Czarną Górną, Równię, Ustrzyki Dolne. Dalej zawodnicy pokierują się na Krościenko, Liskowate, Arłamów, Wolę Korzeniecką, Birczę, Tyrawę Wołoską, Bykowce, by po 179 kilometrach dotrzeć ostatecznie do Sanoka.

Trasa czwartego etapu będzie prowadzić między innymi przez Bieszczady i góry Sanocko-Turczańskie. Charakterystyczną cechą tego odcinka są liczne wzniesienia i zjazdy. Zawodnicy będą mieli do zdobycia 3 premie lotne: w Ustrzykach Dolnych, gminie Fredropol oraz Birczy. Ponadto 3 premie górskie w gminie Czarna (II kategoria), przy Hotelu Arłamów (II kategoria), a na 30 kilometrów przed metą w Sanoku, kolarze powalczą o trzecią premię górską w Leszczawie (II kategoria).

Linia startu i mety oraz przebieg trasy

[Best_Wordpress_Gallery id="741" gal_title="Linia startu i mety Tour de Pologne 2022"]

Honorowy start w Lesku i towarzyszące mu wydarzenie

Honorowy start czwartego etapu 79. Tour de Pologne w Lesku to także wiele atrakcji, zarówno dla tych młodszych, jak i starszych. Na Placu Pułaskiego między godziną 10:00 a 16:00 potrwa wystawa rowerów zabytkowych – „Od Bicykla do Reksia – 100 lat rowerów”. Od 11:00 do 11:30 wszyscy będą mogli zobaczyć pokazy trialu rowerowego z kolei od 11:30 do 12:15 będzie miała miejsce prezentacja zawodników wyścigu. Start zaplanowano na 12:25 przed Domem Handlowym. Dwadzieścia minut później rozpocznie się akademia rowerowa dla dzieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE