Reklama

Tak było ponad pół roku temu. Wagoniki kolei gondolowej prosto ze Szwajcarii do Soliny przywiozła Iwona Blecharczyk [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tak było ponad pół roku temu. Wagoniki kolei gondolowej prosto ze Szwajcarii do Soliny przywiozła Iwona Blecharczyk [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Od miesiąca, turyści odwiedzający okolice Jeziora Solińskiego mają możliwość skorzystania z przejażdżki koleją gondolową. Zanim jednak wagoniki zawieszono na linach, musiały one zostać przywiezione w ten zakątek Polski. Co ciekawe do Soliny przyjechały prosto ze Szwajcarii, a ich transportem zajęła się Iwona Blecharczyk.

Atrakcja chętnie odwiedzana przez turystów

Wraz z pierwszym dniem lipca otwarto oficjalnie najnowszy ośrodek Polskich Kolei Linowych. Turyści odwiedzający południowo-wschodnią część Polski mają okazję odbyć „spacer w powietrzu” podziwiając w tym czasie niesamowitą panoramę Bieszczadów i Jeziora Solińskiego. Inwestycja, która trwała ponad rok, cieszy się ogromnym zainteresowaniem i przyciąga turystów z całego kraju.

Transport wagoników do Soliny

Zanim jednak turyści wsiedli na pokład wagonika, potrzebnych było bardzo dużo skomplikowanych prac, jak chociażby rozciągnięcie liny za pomocą specjalistycznego drona, ustawienie podpór czy budowa całej infrastruktury. Warto przypomnieć, że gondole przyjechały do Soliny 20 lutego bieżącego roku, a informacja o ich transporcie bardzo szybko obiegła media społecznościowe. Było tak za sprawą osoby, a konkretnie kobiety, która dostarczyła je w ten zakątek Polski. Prosto ze Szwajcarii sprzęt przywiozła Iwona Blecharczyk, najpopularniejsza kobieta w Polsce jeżdżąca samochodami ciężarowymi, a także popularna youtuberka. Twórczyni samochodowego kanału Trucking Girl w serwisie internetowym YouTube.

„Wiele dla mnie znaczy ten transport”

Iwona Blecharczyk jest znana głównie w środowisku osób interesujących się transportem międzynarodowym. Warto zauważyć, że 34-latka pochodzi z województwa podkarpackiego. Urodziła się w małej miejscowości Kosztowa, w powiecie przemyskim, w gminie Dubiecko. Od samego początku wiedziała, że chce pracować za kierownicą TIR-ów. Jej plany zrealizowały się – jeździ na dużych gabarytach i transporcie specjalistycznym. Oprócz tego Iwona Blecharczyk jest gwiazdą Instagrama. Jej profil w social mediach śledzi ponad 246 tysięcy obserwatorów, a na platformie YouTube notuje ponad 451 tysięcy subskrybentów. 34-latka stara się na poważnie opowiadać o plusach i minusach swojej pracy, zależy jej na przełamywaniu stereotypów, pokazaniu trudu tego zawodu. Podkreśla, że zawsze chciała dzielić się z innymi swoją pracę, opowiadać o jej specyfice, wyzwaniach czy przygodach, których nie brakuje w trasie.

Przywiozłam wagoniki na kolejkę linową PKL do Soliny. Tak jak budowniczy zapory na zawsze wpisali się w historię tego miejsca, tak i ja dołożyłam swoją cegiełkę i zapisałam się na kartach historii Soliny. Kiedyś zabiorę swoje dzieci na przejażdżkę i opowiem im, jak lata temu mamusia przywiozła ten wagonik swoją pierwszą ciężarówką. Być może dla kogoś to nic. Dla mnie to wszystko

- napisała kilka miesięcy temu w mediach społecznościowych Iwona Blecharczyk.

34-latka za pośrednictwem platformy YouTube opublikowała film pt. „Wiozę gondole do Soliny! I deliver ropeway cabines to Solina! Iwona Blecharczyk”, w którym przedstawiła dokładnie swoją podróż ze Szwajcarii w Bieszczady.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE