Reklama

Reklama

Solina po raz kolejny najlepsza. Rozstrzygnięto ranking na najlepsze podkarpackie gminy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Solina po raz kolejny najlepsza. Rozstrzygnięto ranking na najlepsze podkarpackie gminy - Zdjęcie główne

foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności To bardzo ważne wyróżnienie dla Gminy Solina. Po raz kolejny zajęła ona pierwsze miejsce w Rankingu Gmin Podkarpacia. W tym roku nagrodzono jednostki wyróżniające się przede wszystkim rozwojem społeczno-gospodarczym według danych statystki publicznej za rok 2021.

Ranking gmin został stworzony już po raz dziesiąty. Jego ideą jest wyłonienie i promowanie jednostek wyróżniających się pod względem społeczno-gospodarczym na terenie województwa podkarpackiego. W ostatecznej ocenie uwzględniano potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminę w sferze gospodarczej i społecznej. Pod uwagę brane były między innymi dochody budżetu w przeliczeniu na jednego mieszkańca w latach 2019–2021, ale też wskaźnik zadłużenia, wydatki na oświatę, kulturę czy ochronę powietrza i klimatu. Istotne były też saldo migracji mieszkańców, przyrost naturalny czy wyniki egzaminu ósmoklasisty.

Po raz kolejny pierwsze miejsce w rankingu zajęła Gmina Solina.

 Bardzo się cieszę z wyróżnienia, tym razem na forum wojewódzkim. Każda nagroda jest wspaniałym motywatorem do dalszej pracy, ale także dużym wyzwaniem dla nas

- skomentował Adam Piątkowski, wójt gminy Solina.

W tym roku oprócz trzech głównym laureatów rankingu wyróżniono również lidera w każdym z powiatów. W powiecie leskim najlepsza okazała się Gmina Solina, z kolei w powiecie bieszczadzkim – Gmina Lutowiska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy