reklama

„Śniła mi się Połonina” nagrodzona podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Nie zabrakło filmowych emocji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Film opowiadający historię legendy Bieszczadów – Ludwika Lutka Pińczuka – po raz kolejny został doceniony i wyróżniony. Podczas minionego weekendu na konto produkcji „Śniła mi się Połonina” trafiła nagroda w kategorii filmów polskich Krakowskiego Festiwalu Górskiego.
reklama

„Śniła mi się Połonina” z kolejną nagrodą

Niemal każdy miłośników Bieszczadów zna film Roberta Żurakowskiego opowiadający historię twórcy schroniska „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej. Produkcja, która od końca maja 2022 roku – kiedy odbyła się uroczysta premiera w Sanockim Domu Kultury – cieszy się ogromną popularnością i uznaniem widzów. Na przestrzeni tego czasu, film otrzymał wiele nagród, a ta najnowsza została przyznana podczas ostatniego weekendu podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego. 

Spośród filmów polskich jury w składzie Dariusz Załuski, Piotr Głowacki, Marcin Polar i  Monika Witkowska wyłoniło dwóch laureatów. Pierwszą nagrodę w tej kategorii przyznano produkcji „Droga”, opowiadającemu historię życia Macieja Dobrzańskiego, z kolei druga trafiła na ręce Roberta Żurakowskiego, reżysera „Śniła mi się Połonina”.

Jesteśmy szczęśliwi i dumni z tej nagrody, jak i z każdej poprzedniej. Dla nas to bardzo ważne, bo dają one ogromną siłę do dalszych działań. Myślę, że są one bardzo ważne też dla tych wszystkich, którzy są z nami od samego początku i wierzyli w to, że ten film będzie wartościowy. Dlatego dziękuję wszystkim za to wsparcie i wiarę. Te nagrody są także WASZE!

- mówi reżyser Robert Żurakowski.

Film o historii legendy Bieszczadów

Ludwik Pińczuk przez pół wieku nadludzkim wysiłkiem budował swoją legendę i kult schroniska na Połoninie Wetlińskiej. Prowadził schronisko z fantazją i sercem. Tysiące ludzi wciąż powracało na Połoninę, odnajdując tam swój dom. Magia tego miejsca bliska jest każdemu, kto choć raz tam zawędrował. To świat dzikich Bieszczadów, skłaniający do refleksji nad ludzkim losem – trudnym, twardym, ale pełnym smaku życiem. Nic jednak nie trwa wiecznie. Film jest zapisem wyjątkowego momentu w dziejach Bieszczadów. Chatka Puchatka zostanie za chwilę zburzona, a w jego miejsce powstanie nowoczesny górski budynek. Kończy się pewna epoka. Co się stanie z magią tego miejsca? To historia o znalezionym i utraconym domu.

W grudniu tego roku festiwal odbył się już po raz 20. To unikalne wydarzenie łączące kulturalne, sportowe i turystyczne aspekty Gór. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama