Reklama

Ruszają wakacyjne kursy do Komańczy. Pociągi wyjadą na tory dwa razy dziennie

Opublikowano:
Autor:

Ruszają wakacyjne kursy do Komańczy. Pociągi wyjadą na tory dwa razy dziennie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności

Wraz z dniem dzisiejszym ruszają wakacyjne połączenia kolejowe na trasie Sanok – Komańcza – Sanok. Podróżni będą mogli skorzystać z przejazdu pociągiem dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku, z kolei w weekendy odbywa się kurs „Wojaka Szwejka” jeżdżącego z Rzeszowa do Medzilaborców i z powrotem.

Od poniedziałku do piątku pociąg do Komańczy będzie odjeżdżał ze stacji w Sanoku o godzinie 08:05 i 13:20, natomiast w drogę powrotną wyruszy o godzinie 09:15 oraz 14:41. W ciągu godzinnej trasy przejedzie przez Nowy Zagórz, Zagórz, Tarnawę Dolną, Czaszyn, Morochów, Mokre Małopolskie, Wysoczany, Szczawne Kulaszne, Rzepedź oraz Komańczę Letnisko. Połączenia realizowane są przez przewoźnika jakim jest firma SKPL Cargo.

Jak zauważa Stanisław Chęć, starosta sanocki, Komańcza to miejsce, gdzie można zwiedzić między innymi Klasztor Sióstr Nazaretanek, drewniane cerkwie czy wybrać się nad Jeziorka Duszatyńskie. „Takie kursy zwiększą zapewne frekwencję turystyczną” – dodaje Ernest Nowak, burmistrz Zagórza. Swojego zadowolenia z organizacji połączeń kolejowych nie kryje również wicemarszałek Piotr Pilch podkreślając, że jest to istotna sprawa dla mieszkańców tych terenów.

Jestem rad, iż po raz kolejny uruchamiamy nasze powiatowe, wakacyjne połączenia kolejowe. Traktuję go jako kolejny krok w przywracaniu komunikacyjnej normalności w południowo - wschodniej części naszego województwa

- mówi Jerzy Zuba, przewodniczący Komisji Transportu, Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Powiatu Sanockiego.

Przewozy pasażerskie na terenie powiatu sanockiego organizowane są od trzech lat we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, Gminą Komańcza oraz Gminą Zagórz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE