Reklama

Reklama

Remont drogi pomiędzy Załużem, a Leskiem coraz bliżej. Prace mają rozpocząć się już w maju

Opublikowano:
Autor:

Remont drogi pomiędzy Załużem, a Leskiem coraz bliżej. Prace mają rozpocząć się już w maju - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Niemożliwe stało się możliwe. Na remont drogi między Załużem, a parkingiem pod górą Sobień w miejscowości Manasterzec czekano długimi latami. Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Sanoku, przebudowa ma ruszyć już w maju, a koniec prac zaplanowano na listopad bieżącego roku.

Odcinek drogi powiatowej z Załuża do Leska to bardzo ważny szlak turystyczny, łączący drogę krajową nr 28 z drogą krajową nr 84. W okresie letnim jest ona jedną z alternatywnych tras w Bieszczady, stąd też dziennie przejeżdżają tamtędy setki samochodów. Nawierzchnia jezdni spod parkingu przy Górze Sobień do Załuża wymagała już od dawna pilnej naprawy. W związku z tym wielokrotnie starano się o pozyskanie potrzebnych środków na realizację tego zadania. Niestety wszystkie projekty odrzucano.

W lutym tego roku, prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2022 rok. Wśród beneficjentów znalazł się również Powiat Sanocki. W ramach zadania zaprojektowano prace przygotowawcze, ziemne, rozbiórkowe i wykończeniowe.

Powstanie między innymi nowa nawierzchnia, chodnik, 16 zjazdów indywidualnych i publicznych o nawierzchni bitumicznej i z kostki betonowej oraz 15 miejsc postojowych. Zostaną też utwardzone pobocza, powstanie oznakowane i oświetlone bezpieczne przejście dla pieszych

- wylicza Stanisław Chęć, starosta Powiatu Sanockiego.

Wartość inwestycji wynosi 6 911 100,00 złotych, z czego 3 855 459,00 złotych stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest duża szansa, że działania wesprze także Nadleśnictwo Brzozów, przekazując 500 tysięcy złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy