Reklama

Reklama

Przed nami ostatnie dni tegorocznych wakacji. Policja apeluje: Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przed nami ostatnie dni tegorocznych wakacji. Policja apeluje: Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Przed nami ostatnie dni tegorocznych wakacji, a słoneczna pogoda, zachęca do spędzenia ich poza domem. Wiele osób zaplanowało również powrót z letniego wypoczynku, dlatego na drogach bieszczadzkich drogach może zrobić się tłoczno. O bezpieczeństwo podróżnych zadbają policjanci, między innymi leskiej i ustrzyckiej komendy. Pamiętajmy jednak, że wiele zależy przede wszystkim od nas samych.

Już za kilka dni dobiegną końca tegoroczne wakacje. Na najbliższe dni wiele osób zaplanuje powroty do swoich domów przez co na drogach naszego regionu można spodziewać się większego ruchu.

Wybierając się w podróż warto pamiętać, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży. Upewnijmy się, że możemy prowadzić samochód. Przemęczeni kierowcy nierzadko przeceniają swoje siły, co może prowadzić do zaśnięcia za kierownicą i w konsekwencji do tragedii.

Pamiętajmy też, że pogoda może gwałtownie się zmieniać. Dostosujmy odpowiednio swój sposób poruszania się po drogach do warunków pogodowych i okoliczności, w jakich się znajdziemy. Zadbajmy również o nasz samochód, uzupełnijmy płyny, sprawdźmy światła, ciśnienie w kołach. Zwiększony ruch wiąże się często z dłuższym czasem jazdy, dlatego zaplanujmy podróż, wyjedźmy wcześniej, pokonujmy trasę etapami, koniecznie róbmy przerwy na odpoczynek

- apelują podkarpaccy policjanci.

Zdjęcie główne: Kamil Mielnikiewicz, zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE