reklama

Projekt „Apteczka na szlaku” w Bieszczadach. Pomocową skrzynkę zamontowano przy wejściu na Połoninę Wetlińską

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Apteczka Na Szlaku

Projekt „Apteczka na szlaku” w Bieszczadach. Pomocową skrzynkę zamontowano przy wejściu na Połoninę Wetlińską - Zdjęcie główne

foto Facebook/Apteczka Na Szlaku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Wyprawa w góry, bez różnicy na porę roku wymaga odpowiedniego przygotowania. Do plecaka powinniśmy spakować nie tylko energetyczne jedzenie, napoje, dodatkowe ubrania, ale również apteczkę. Powinniśmy, a jak wygląda to w praktyce? Osoby, które nie zabrały jej ze sobą – w razie potrzeby – będą mogli skorzystać z podstawowej pomocy dzięki projektowi „Apteczka na szlaku”.

Projekt „Apteczka na szlaku” to bardzo ciekawa, ale i potrzebna inicjatywa, która daje możliwość skorzystania z darmowej pomocy. Apteczki można znaleźć w schroniskach czy różnych miejscach na szlaku. W Bieszczadach zostały one zamontowane w Bacówce PTTK „Jaworzec”, Bacówce PTTK „Pod Małą Rawką”, Studenckiej Kolibie, na Korbani, w schronie turystycznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego „Chatka Puchatka II”, a od teraz jest ona dostępna w Brzegach Górnych, przy wejściu czerwoną trasą na Połoninę Wetlińską.

To już „ostatnia” w tym roku na Głównym Szlaku Beskidzkim zamontowana apteczka. Możemy się pochwalić bo to aż 20 apteczek na GSB, które sfinansowane zostały dzięki środkom Fundacja Orlen. Dziękujemy sołtysowi Ustrzyk Górnych oraz wójtowi Gminy Lutowiska w pomocy realizacji montażu apteczki w Brzegach Górnych

– informują inicjatorzy projektu.

Projekt „Apteczka na szlaku”

Pomysł na „Apteczkę na szlaku” zrodził się po doświadczeniu Daniela Wojnara, który podczas wypoczynku w Beskidach napotkał na sytuację, gdzie niezbędna była szybka pomoc medyczna.

Podczas przygotowywania opału na ognisko doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Potrzebny był plaster lub mocniejszy opatrunek, którego nie posiadałem tamtego dnia ze sobą bo stwierdziłem że nic nie powinno się wydarzyć, pewność siebie w tym przypadku mnie zgubiła. Czułem się bezpiecznie ponieważ byłem blisko schroniska wiedziałem że mogę liczyć na pomoc, poprosiłem małżonkę aby podbiegła po plaster do schroniska, w tym czasie  starałem się zatamować mocne krwawienie i czekałem. Okazało się że trzeba zapłacić za plaster, co mnie trochę zirytowało, żona ponownie poszła po plaster bo nie miała przy sobie pieniędzy – kto by pomyślał że będą potrzebne, aby uzyskać pomoc? Na szczęście rana się zagoiła, ale w głowie pozostawała na długo myśl: zawsze noś apteczkę ze sobą, nie znasz dnia ani godziny kiedy będzie potrzebna, dbaj o jej odpowiednie wyposażenie, jeżeli jest konieczność to doposaż ją w rzeczy które mogą się przydać w miejscu w którym będziesz przebywał

– czytamy na stronie internetowej apteczkanaszlaku.pl.

Fot. Facebook/Apteczka Na Szlaku

„Apteczka na szlaku” to projekt społeczny rozwojowy, za którym stoją: Daniel Wojnar oraz Marek Benesz wspierani przez grupę przyjaciół, dzięki którym realizacja tego pomysłu jest możliwa. Projekt polega na zaopatrzeniu jak największej liczby punktów na trasach, którymi poruszają się turyści w rzeczy, które nie zawsze mamy w plecakach, a które bardzo mogą nam się przydać.

W apteczce znajdziemy pakiety gotowe do użycia: opatrunki, plastry, bandaże, opaski uciskowe, chusteczki dezynfekujące, folia termoizolacyjna, nożyczki i winylowe rękawiczki. Inicjatorzy tego społecznego przedsięwzięcia przypominają, by w razie konieczności zabierać ze sobą cały pakiet i nie pozostawiać luźnych materiałów medycznych. 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy