Zaginięcie 15-latki w dniu 7 września zgłosili jej rodzice. Na stronie bydgoskiej policji znalazła się następująca informacja:
Początkowo bydgoska policja, a potem służby w całym kraju poszukiwały zaginionej dziewczynki. Ponieważ trop prowadził na południe Polski to do poszukiwań dołączyli funkcjonariusze straży granicznej. Nie tylko z Polski, ale i z sąsiadujących państw.
Zobacz również: W Bieszczadach zaginęła kobieta
Szczęśliwe zakończenie
W mediach, na portalach społecznościowych, w Fundacji ITAKA i na stronach internetowych policji zamieszczono komunikaty dotyczące zaginięcia nastolatki. Działania te przyniosły oczekiwany skutek. Z bliskimi dziewczyny skontaktowali się turyści, którzy zauważyli i rozpoznali nastolatkę na szlaku turystycznym w Bieszczadach.Informacja ta dotarła do ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy wyruszyli na szlak na poszukiwania. Ostatecznie nastolatkę ratownik GOPR w schronisku w Cisnej.
Nastolatka cała i zdrowa na rodziców oczekiwała w Komendzie Powiatowej Policji w Lesku.
Bydgoscy policjanci dziękują wszystkim osobom i instytucjom, szczególnie Bieszczadzkiej Grupie Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego za wszelką pomoc udzieloną podczas poszukiwań. Równie ważne podziękowania kierują do turystów, którzy zwrócili uwagę na nastolatkę na szlaku i powiadomili o tym fakcie rodzinę, a ona służby.
Na stronie bydgoskiej policji znajduje się ważna informacja dotycząca zaginięć:
Jeśli - niezależnie od upływu czasu - nieobecność osoby bliskiej wzbudza już w nas niepokój - czy to z racji jej wieku, choroby lub sytuacji życiowej - należy zadzwonić na nr alarmowy 112 lub udać się do najbliższej jednostki policji. Wówczas policjant przyjmujący zgłoszenie będzie zadawał nam różne pytania. Robi to po to, aby poszukiwania była jak najskuteczniejsze. Wszystkie informacje związane z osobą zaginioną i jej życiem mogą być ważne.
Ważne kwestie przy poszukiwaniu osób zaginionych:
- przekaż pełne dane oraz cechy charakterystyczne osoby zaginionej. Jeśli zgłaszasz zawiadomienie w jednostce Policji zabierz ze sobą zdjęcie zaginionego. Może to być również zdjęcie w telefonie, co umożliwi jak najszybsze podanie rysopisu osoby zaginionej funkcjonariuszom Policji;
- podaj dokładny ubiór zaginionego, w jakim ostatnio go widziałeś;
- ustal, gdzie w ostatnich dniach najczęściej przebywała zaginiona osoba, czy miała ulubione miejsca, w których chętnie spędzała czas sama. Wymień również osoby, u których zaginiona osoba mogła szukać schronienia oraz podaj dane osób, z którymi jest w stałym kontakcie;
- zastanów się, czy w ostatnim czasie zaginiona osoba, nie przejawiała niecodziennych zachowań, czy nie mówiła o wyjeździe, rozpoczęciu życia na nowo, jeśli tak, natychmiast poinformuj o tym funkcjonariusza przyjmującego zgłoszenie;
- przekaż informacje o chorobach osoby zaginionej, takich jak np. demencja, depresja, zaburzenia osobowości;
- Nie ukrywaj niczego przed policjantem, odpowiadaj na pytania zgodnie z prawdą.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.