Reklama

Reklama

Policjanci spotkali się z ukraińskimi dziećmi przebywającymi w Polańczyku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Policjanci spotkali się z ukraińskimi dziećmi przebywającymi w Polańczyku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Policjanci z Podkarpacia biorą udział w działaniach na rzecz Ukraińców, którzy musieli opuścić swój kraj uciekając przed wojną. Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z miejscowymi policjantami odwiedzili najmłodszych uchodźców oraz ich opiekunów, którzy znaleźli schronienie w Polańczyku. Spotkanie odbyło się w ramach wojewódzkich działań profilaktycznych pn. „Otwarci i odpowiedzialni”.

W ośrodku „Jawor” w Polańczyku przebywają dzieci i ich opiekunowie, którzy znaleźli w naszym kraju schronienie przed działaniami wojennymi w Ukrainie. Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przy wsparciu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lesku i Posterunku Policji w Polańczyku zorganizował dla nich imprezę plenerową oraz prelekcję, które spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczestników.

Atrakcje dla najmłodszych

Dla dzieci przygotowano atrakcje między innymi pokaz pojazdów i sprzętu policyjnego. Chętni mogli założyć policyjne umundurowanie używane w codziennej służbie, usiąść w radiowozie i zobaczyć z bliska jego wyposażenie. Pomocą służyli policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, pełniący służbę w rejonie przygranicznym. Niemałe zainteresowanie wzbudzili policyjni jeźdźcy z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz przewodnik z psem służbowym. Zwierzęta pełniące służbę w policji były dla najmłodszych uczestników spotkania dużą atrakcją i dostarczyły wielu emocji.

W trakcie pokazów, uczestników odwiedził miś „Popo” - maskotka podkarpackiej Policji. Obecność misia wywołała na twarzach dzieci uśmiechy i dostarczyła wiele radości. Dla wielu osób była to okazja do „selfie” z policyjną maskotką. Uczestnicy spotkania otrzymali również upominki przekazane przez Wydział Prewencji rzeszowskiej komendy wojewódzkiej.

Po spotkaniu z dziećmi asp. Jerzy Ossoliński z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeprowadził prelekcję dla ich opiekunów, z udziałem tłumacza. Przekazał podstawowe informacje dotyczące specyfiki pracy polskiej Policji i zaprezentował rodzaje umundurowania. Poinformował także uczestników o przepisach obowiązujących w naszym kraju, zasadach ponoszenia odpowiedzialności prawnej i wymaganych dokumentach. Mówiąc o zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać, wskazał na możliwości uzyskania pomocy i procedurach powiadamiania służb. Przypomniał o ważnych numerach telefonów.

Zdjęcie główne: KPP Lesko

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy