reklama

Podniesiono balustradę na zaporze w Solinie. Co jest tego powodem?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Podniesiono balustradę na zaporze w Solinie. Co jest tego powodem? - Zdjęcie główne

Zapora w Solinie | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościSolina, jedno z najważniejszych miejsc na turystycznej mapie Polski, przyciąga tłumy odwiedzających nie tylko malowniczymi krajobrazami, ale również doskonale rozwiniętą infrastrukturą. Kluczową atrakcją pozostaje spacer po największej zaporze wodnej w kraju, skąd rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na Jezioro Solińskie i okoliczne wzgórza. Zmiany, w tym montaż nowej, wyższej balustrady, wzbudziły szczególną uwagę odwiedzających to miejsce.
reklama

Trakt spacerowy na zaporze w Solinie, liczący 664 metry, stanowi wyjątkowe miejsce do podziwiania malowniczych krajobrazów. Po jednej stronie rozciąga się spokojna tafla Jeziora Solińskiego, urozmaicona wyspami i otoczona wzgórzami, tworząc niesamowitą scenerię. Po drugiej stronie odwiedzający mogą spojrzeć w dół na imponujący budynek elektrowni wodnej, położony u stóp zapory.

reklama

Niedawno na zaporze w Solinie, w jej centralnym punkcie, pojawiła się nowa, wyższa balustrada, która szybko przyciągnęła uwagę odwiedzających. Spacerując po koronie zapory, turyści niejednokrotnie zastanawiają się nad jej przeznaczeniem, zadając pytania w rodzaju: „Co to takiego?”, „Dlaczego wcześniej tego tu nie było?”. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości i poznać szczegóły tej inwestycji, skontaktowaliśmy się z Biurem Prasowym PGE Energia Odnawialna.

Podniesienie wysokości balustrady ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób znajdujących się u podnóża zapory Solina, korzystających z wejścia/wyjścia do zapory Solina na wysokości sekcji nr 17

– poinformował nas Marcin Poznań, rzecznik prasowy PGE Energia Odnawialna.

reklama

Fot. Kamil Mielnikiewicz

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podniesienie wysokości balustrady na zaporze w Solinie to część szeroko zakrojonych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w jej obrębie. Szczególną uwagę poświęcono odcinkowi nr 17, gdzie ruch pieszy obejmuje również dostęp do wnętrza zapory. Wysokość konstrukcji, sięgająca 82 metrów, w połączeniu z dużym natężeniem ruchu turystycznego, zwłaszcza w sezonie letnim, wymaga od administratorów obiektu ciągłego monitorowania i modernizacji infrastruktury, aby sprostać zmieniającym się potrzebom. Takie rozwiązania są standardem dla dużych obiektów hydrotechnicznych, jak zapora w Solinie. Inwestycje tego typu muszą równocześnie odpowiadać na wyzwania związane z intensywnym ruchem turystycznym oraz spełniać wysokie wymogi techniczne.

reklama

Solina na turystycznym szczycie

Zapora w Solinie niezmiennie przyciąga tłumy turystów z kraju i zagranicy, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Podkarpacia. W połączeniu z licznymi innymi atrakcjami regionu, takimi jak rejsy po Jeziorze Solińskim, wieża widokowa na Jaworze czy kolej gondolowa, tworzy miejsce, które co roku odwiedzają setki tysięcy osób. Spacer po koronie zapory, zwłaszcza w słoneczne dni, pozwala w pełni docenić piękno otaczających krajobrazów.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama