reklama

Patriotyczne brzmienia i młodzieńczy talent. „Koncert Niepodległościowy” w Ustrzykach Dolnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Patriotyczne brzmienia i młodzieńczy talent. „Koncert Niepodległościowy” w Ustrzykach Dolnych - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
20
zdjęć

„Koncert Niepodległościowy” w Ustrzykach Dolnych | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook
AktualnościByło to wyjątkowe wydarzenie, przepełnione kunsztem umiejętności muzycznych uczniów, ale i nauczycieli Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ustrzykach Dolnych. Na deskach miejscowego domu kultury odbył się koncert pod nazwą „Koncert Niepodległościowy”.
reklama

Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ustrzykach Dolnych bardzo często prezentuje swoje umiejętności przed szerokim gronem, każdorazowo wzbudzając zachwyt. Swoje koncerty mają nie tylko na deskach miejscowego Ustrzyckiego Domu Kultury, występując z różnymi repertuarami, ale również młodzi muzycy biorą udział w wielu konkursach zarówno indywidualnych, jak i grupowych. Dla przykładu uczennica Sonia Barańska z klasy rytmiki (na dzwonkach chromatycznych), prowadzonej przez Martynę Polakowską, odniosła liczne sukcesy w międzynarodowych konkursach, w tym cztery pierwsze miejsca w wydarzeniach odbywających się w Warszawie i Atenach oraz dwa drugie miejsca w Rzymie i Wiedniu.

„Koncert Niepodległościowy” w Ustrzykach Dolnych

Czwartkowe popołudnie w Ustrzyckim Domu Kultury zgromadziło liczną publiczność z Ustrzyk Dolnych i okolicznych miejscowości. Przez blisko dwie godziny widzowie mieli okazję cieszyć się wspaniałą muzyką fortepianu, akordeonu czy skrzypiec oraz podziwiać talent młodych artystów w różnym wieku, których umiejętności budziły zachwyt i uznanie.

reklama

Wydarzenie artystyczne rozpoczęło się od utworu „O mój rozmarynie” w wykonaniu Bieszczadzkiego Chóru Dziecięcego „Tutti i Toni”, Bieszczadzkiego Chóru Młodzieżowego „Voci Sonore” oraz Bieszczadzkiej Orkiestry „Sorrisi Coloratii” pod batutą Martyny Polakowskiej, który wprowadził wszystkich w bardzo dobrą, patriotyczną atmosferę. Koncert od pierwszego do ostatniego występu przepełniony był przede wszystkim radością, ale i nostalgią.

Przed publicznością wystąpili uczniowie Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ustrzykach Dolnych w składzie: Olga Lejowska, Julia Steciuk, Hela Kowalczyk, tercet klarnetowy – Zuzanna Kaszany, Hubert Wojnar i Błażej Jakubiec, Feliks Kowalczyk, Nadia Adamko, Aniela Łysyganicz, Team Galicja – Jan Walasek, Jan Szczechowicz (akordeon) i Paweł Dubiel (skrzypce), Sonia Barańska, Hanna Kijas, Team Galicja – Maria Czeriwńska (śpiew), Jan Walasek, Jan Szczechowicz, Nikodem Wąchała (akordeon), Paweł Dubiel (skrzypce) oraz Jan Kosmecki. Prezentowali oni zarówno umiejętności wokalne, jak i gry na różnych instrumentach, w tym fortepianie, akordeonie, klarnecie czy skrzypcach. Ponadto podczas koncertu swój występ miał Bieszczadzki Chór Dziecięcy „Tutti i Toni”, Bieszczadzki Chór Młodzieżowy „Voci Sonore”, Bieszczadzka Orkiestra „Sorrisi Colorati”, Zespół wokalny „Cantus Liberi” oraz Zespół perkusyjny „Campanelli”.

reklama

W sali Ustrzyckiego Domu Kultury wybrzmiały między innymi takie utwory jak: „Przybyli ułani”, „Piosenka o Krzyżakach”, „Chorał”, „Czerwone Maki”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Preludium”, „Walc a-moll”, „Wojenko, wojenko” i „Szara piechota”. Zwieńczeniem wydarzenia była piosenka „W stepie szerokim” wykonana przez Samorządową Szkołę Muzyczną I stopnia w Ustrzykach Dolnych pod batutą Martyny Polakowskiej.

Nieoceniony wkład w perfekcyjną realizację koncertu mieli nauczyciele oraz osoby akompaniujące, wśród których znaleźli się: Martyna Polakowska, Iga Wojtowicz, Małgorzata Zając, Janusz Tomecki, Paweł Dubiel, Anita Winiarska, Artur Gadzała, Dobrosława Siudmak i Krzysztof Marek.

Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ustrzykach Dolnych działa od 1 września 2021 roku. Po trzech latach starań, kilkunastu miesiącach przygotowań budynku oraz doboru kadry nauczycielskiej udało się doprowadzić do momentu, w którym pierwsi uczniowie mogli rozpocząć naukę gry na wymarzonym przez siebie instrumencie, w tym na skrzypcach, altówce, wiolonczeli, oboju, klarnecie, saksofonie, akordeonie, gitarze oraz fortepianie. Każdy z uczniów przygotowywany jest z zakresu teorii muzyki, rytmiki, a także umiejętności czytania nut.

reklama

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama