Konkurs „Moje Drzewo Genealogiczne” miał na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do odkrywania historii swoich rodzin. Organizatorzy chcieli, aby młodzi uczestnicy, dzięki rozmowom z rodzicami, dziadkami i pradziadkami, stworzyli jak najpełniejszy obraz swoich przodków.
Głównym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania u dzieci i młodzieży własną historią rodzinną. Ideą przewodnią konkursu było odkrywanie i głębsze poznawanie własnych korzeni i tożsamości. Z nadesłanych prac wynika, że cel został osiągnięty
– podkreśla Dorota Głazowska-Krzywdzik, prezes Stowarzyszenia Miłośników Olszanicy i Okolic.
Prace konkursowe, które należało złożyć do 14 marca, zostały poddane ocenie przez jury w składzie: Krystyna Magdziarczyk z Urzędu Gminy w Olszanicy, Małgorzata Chmielowska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszanicy oraz Jakub Krzywdzik, druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszanicy. Spośród 15 zgłoszonych prac wyłoniono zwycięzców.
Fot. Kamil Mielnikiewicz
Nagrodzeni uczestnicy
Komisja konkursowa oceniła prace zarówno pod względem merytorycznym, jak i formalnym. Wszystkie zgłoszenia spełniały wymogi regulaminowe, były podpisane oraz opatrzone zgodami rodziców lub opiekunów. Po starannej analizie przyznano następujące nagrody:
- I miejsce – Martyna Środoń
- II miejsce – Julia Kiełbasa
- III miejsce – Zuzanna Kuc
Dodatkowe wyróżnienia specjalne przyznano Julii Olejarskiej oraz Lenie Anderwald. Doceniono także pozostałych uczestników konkursu, wśród których znaleźli się: Hanna Starakiewicz, Igor Gawęcki, Dawid Staroń, Nikola Kułacka, Michał Jaworski, Filip Anderwald, Lena Jurcaba, Malwina Michałek, Zuzanna Nowak oraz Kaja Kociuba. Wszyscy otrzymali wyrazy uznania za zaangażowanie i wysiłek włożony w stworzenie swoich drzew genealogicznych. Nagrody i dyplomy laureatom oraz uczestnikom wręczyli Dorota Głazowska-Krzywdzik, Małgorzata Chmielowska i Jakub Krzywdzik. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Fot. Kamil Mielnikiewicz
Święto lokalnej społeczności
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Domu Ludowym w Olszanicy, gdzie zgromadzili się mieszkańcy zarówno ci starsi, młodsi, jak i najmłodsi. Sala została pięknie udekorowana, a na specjalnie przygotowanym drzewie, wykonanym przez Marzenę Kuc, zawisły zdjęcia członków Stowarzyszenia Miłośników Olszanicy i Okolic.
To drzewo ma podwójne znaczenie. Jest symbolem drzewa genealogicznego, ale też naszego Stowarzyszenia. Znajdują się na nim członkowie najbardziej aktywni, z najważniejszą osobą – Marianem Feresztynem, inicjatorem powstania naszej organizacji
– mówiła Dorota Głazowska-Krzywdzik.
Fot. Kamil Mielnikiewicz
Nowy dzielnicowy i szansa na Koło Gospodyń Wiejskich
Gala była nie tylko okazją do nagrodzenia uczestników konkursu, ale także momentem integracji i ważnych ogłoszeń dla lokalnej społeczności. Mieszkańcy mieli możliwość poznania nowego dzielnicowego, sierżanta sztabowego Krzysztofa Lecha, który już od pewnego czasu pełni służbę na terenie Olszanicy, Paszowej, Stefkowej i Wańkowej. Ponadto podczas wydarzenia głos zabrał Krzysztof Sawiński z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedstawiając możliwości związane z utworzeniem Koła Gospodyń Wiejskich w Olszanicy oraz omawiając płynące z tego korzyści.Organizatorzy zadbali także o poczęstunek dla uczestników i gości gali. Na stołach znalazły się słodkie przekąski, soki, kawa, herbata, a także pizza.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.