W 2022 roku komenda policji w Lesku podpisała porozumienie ze szpitalami w Lesku i Sanoku oraz Bieszczadzkim Pogotowiem Ratunkowym na mocy której służby mogły się nawzajem od siebie wiele uczyć.
Już wcześniej policjanci doskonalili swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, szkolili się na temat zagrożeń związanych z zakażeniem HIV czy HCV
- informuje aspirant sztabowy Katarzyna Fechner, rzecznik prasowy leskiej komendy.
Agresywne zachowania pacjentów wobec medyków stały się bezpośrednim powodem przygotowania przez policjantów dedykowanego dla ratowników, lekarzy i pielęgniarek szkolenia z zakresu samoobrony. Policjanci z Leska, przy wsparciu funkcjonariuszy II Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz psychologów z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie uczyli samoobrony, jak również zasad obrony koniecznej i identyfikowania stanu wyższej konieczności, warunków stosowania przymusu bezpośredniego, a także omawiali psychologiczne aspekty kontaktu z osobami agresywnymi.
Pierwsza edycja szkolenia odbyła się już w grudniu i styczniu, a wzięli w niej udział medycy z Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Sanoku. W marcu pracownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach praktycznych i teoretycznych organizowanych przez leską komendę. Cykl szkoleń kończył się egzaminem i wydaniem certyfikatu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.