Ustrzyki Dolne już wkrótce ponownie staną się stolicą rocka i punk rocka, gdyż 10 sierpnia 2024 roku na miejscowym stadionie miejskim odbędzie się długo oczekiwany Ustrzycki Festiwal Rockowy. Po ubiegłorocznej przerwie, która zaskoczyła wielu fanów tego wydarzenia, organizatorzy zapowiadają wielki powrót. W połowie maja bieżącego roku, poinformowano, że na festiwalowej scenie usłyszymy między innymi legendę polskiego punk rocka – zespół KSU.
KSU na Ustrzyckim Festiwalu Rockowym
Założona w 1977 roku grupa KSU, pod przewodnictwem Eugeniusza „Siczki” Olejarczyka, to ikona punk rocka, która na stałe wpisała się w historię polskiej muzyki. Zespół, który wydał dwanaście oficjalnych płyt oraz liczne bootlegi, jest znany ze swojego energetycznego stylu i bezkompromisowych tekstów. Ich koncerty w Ustrzykach Dolnych od lat przyciągają tłumy zarówno miejscowych fanów, jak i miłośników mocniejszych brzmień z całego kraju, a nawet spoza jego granic. W 2023 roku – oficjalnie – z powodów bezpieczeństwa oraz finansowych, sierpniowy koncert KSU nie odbył się. Dla wielu był to ogromny zawód, jednak teraz Ustrzycki Dom Kultury i Gmina Ustrzyki Dolne zadbały o to, by tradycja została podtrzymana. „Prawdziwy rockowy klimat zawita do Ustrzyk Dolnych” – zapowiadają organizatorzy.
Znamy kolejne zespoły festiwalu w Ustrzykach Dolnych
Oprócz KSU, na scenie pojawią się także inne zespoły, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Festiwal otworzy zespół LOF – Light Of Freedom, znany z energetycznych występów i charyzmatycznego brzmienia. Wśród wykonawców znajdzie się także Stacja B., która niedawno odniosła ogromny sukces i zagra na małej scenie podczas Pol'and'Rock Festival. Między innymi ich obecność na Ustrzyckim Festiwalu Rockowym to dowód na to, że wydarzenie przyciąga ważne zespoły na polskiej scenie rockowej.
Stacja B. zagra w swoim rodzimym mieście
Stacja B. powstała w 2015 roku z inicjatywy gitarzysty Marka Babiarza i wokalisty Michała Śmierciaka podczas koncertu z serii „Ustrzycka Scena Alternatywna” odbywającego się wówczas w ustrzyckiej knajpie „Młyn”. W swojej twórczości zawartej na debiutanckim albumie „Historia jak każda inna” poruszają tematy trudne i zawsze takie, które bezpośrednio dotknęły członków zespołu. Nie śpiewają o walce z systemem, bo nie walczą z nim w swoich piosenkach. Opowiadają historie z narracją często nieprzeznaczoną dla tego gatunku muzyki. W tekstach zawierają historie z życia każdego z nich, historie zabawne, tragiczne i takie, które łączą elementy obu. Zespół ma za sobą zarówno koncerty w ciasnych pubach, jak i na wielkich ogólnopolskich – i nie tylko – scenach. Mieli okazję dzielić deski z muzykami dużego formatu jak KSU, Nocny Kochanek, Kult, Maciej Maleńczuk czy Dezerter.
Fot. Kamil Mielnikiewicz
Stacja B. będąca jedną z gwiazd Ustrzyckiego Festiwalu Rockowego, osiągnęła niedawno ogromny sukces kwalifikując się do zagrania koncertu na małej scenie Pol'and'Rock Festival, wcześniej znanego jako Przystanek Woodstock.
O tym, że zagramy na Pol'and'Rock dowiedzieliśmy się u mnie w pracy. Byliśmy we dwóch razem z Markiem gitarzystą i szkoda, że akurat w naszym pomieszczeniu nie było kamer, bo ten film, który ukazywałby naszą reakcję byłby na pewno epicki. Więc emocje były wielkie. Wysłaliśmy zgłoszenie w formie nagrania jednego z naszych wcześniejszych koncertów. Było to niesamowite, kiedy dostaliśmy telefon, że dostaliśmy się do dalszego etapu, ponieważ zgłoszeń było ponad tysiąc a my wylądowaliśmy w dalszym etapie. Jest to ogromne wyróżnienie, że w ogóle dostaliśmy się na etap starcia tych 18 kapel. Chociaż nazwałbym to bardziej wspólnym graniem niż starciem, bo atmosfera była przemiła i wszystko odbywało się w przyjaznej atmosferze. Następnie zagraliśmy koncert, który można obejrzeć na kanale Kręciołatv na YouTube i jakoś to udało się
– powiedział wokalista Michał Śmierciak w rozmowie z Korso Sanockim.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.