Reklama

Jeden z najpopularniejszych polskich popularyzatorów astronomii odwiedził uczniów liceum w Lesku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jeden z najpopularniejszych polskich popularyzatorów astronomii odwiedził uczniów liceum w Lesku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

W ostatnich dniach Liceum Ogólnokształcące w Lesku odwiedził Karol Wójcicki, pasjonat zajmujący się popularyzowaniem wiedzy astronomicznej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się między innymi o zorzach polarnych, zaćmieniu Słońca oraz kulisów jego astronomicznej pracy.

Kim jest Karol Wójcicki?

Karol Wójcicki to pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy oraz prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Przynajmniej jedną noc w miesiącu spędza pod najciemniejszym, bieszczadzkim niebem fotografując Drogę Mleczną.

Karol Wójcicki z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba, w których wzięło udział ponad 12 tysięcy osób oraz wiele innych imprez popularnonaukowych.

Spotkanie z uczniami liceum

Karol Wójcicki podczas spotkania z uczniami leskiego liceum w interesujący i angażujący sposób przeprowadził wykład na temat zórz polarnych, zaćmień Słońca oraz kulisów jego astronomicznej pracy. Pasjonat nocnego nieba wyjaśnił przyczyny formowania się wymienionych zjawisk, ich naturę oraz wskazał częstotliwość i lokalizację występowania. Ponadto pokazał uczniom wygląd zjawisk, zarówno na zdjęciach, jak i filmach.

Zdjęcie główne: LO Lesko | Facebook

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE