Reklama

Turystki podczas spaceru w okolicy Żukowa, niedaleko Ustrzyk Dolnych spotkały niedźwiedzia. Całe zdarzenie nagrało się

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Turystki podczas spaceru w okolicy Żukowa, niedaleko Ustrzyk Dolnych spotkały niedźwiedzia. Całe zdarzenie nagrało się - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Przebywając w Bieszczadach zawsze należy wziąć pod uwagę możliwość spotkania z niedźwiedziem. W takich sytuacjach najważniejsze jest odpowiednie zachowanie się, które zapewni nam bezpieczeństwo. Do takiego zdarzenia doszło w ostatnich dniach w okolicach szczytu Żukowa w Nadleśnictwie Ustrzyki Dolne.

W ostatnich dniach doszło do niezwykłego spotkania. Jak informuje Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, dwie turystyki, które wraz z dzieckiem wędrowały szczytem Żukowa napotkały niedźwiedzia. Niekiedy w takich momentach trudno jest zachować „zimną krew”, jednak turystyki wykazały się zdecydowanym opanowaniem i roztropnością – oddaliły się i wezwały pomoc.

Drodzy turyści wędrując po szlakach „nie zaskakujcie zwierząt”, dajcie im szansę wcześniej was usłyszeć i zejść wam z drogi

- przypominają leśnicy z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne.

Co zrobić w przypadku spotkania z niedźwiedziem?

Niedźwiedzie unikają spotkania z ludźmi, gdy jednak do niego dojdzie - mogą zareagować agresją! Co zrobić w przypadku spotkania niedźwiedzia? Przede wszystkim nie należy panikować i nie zbliżać się do niedźwiedzia! Nie należy krzyczeć, a jeśli niedźwiedź nie jest świadomy naszej obecności, należy wycofać się cicho i powoli.

Zdjęcie główne: zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE