reklama

Jazda na quadach i pomoc poszkodowanym na trudno dostępnym terenie. W Stężnicy odbyło się szkolenie służb

Opublikowano:
Autor:

Jazda na quadach i pomoc poszkodowanym na trudno dostępnym terenie. W Stężnicy odbyło się szkolenie służb - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
11
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
AktualnościPo raz kolejny Bieszczady były miejscem trzydniowych szkoleń przedstawicieli różnych formacji służb. Podczas tego przedsięwzięcia uczestnicy ćwiczyli między innymi technikę jazdy pojazdami typu quad i buggy oraz terenowymi pojazdami elektrycznymi. Ponadto utrwalali wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacji wypadków komunikacyjnych pojazdów terenowych, w trudno dostępnych terenach górskich.
reklama

Na terenie ośrodka „Osada Ostoja” znajdującego się w Stężnicy, w gminie Baligród przeprowadzono szkolenia, w których wzięli udział strażnicy Państwowej Straży Rybackiej z Podkarpacia, pracownicy Morskiej Grupy Poszukiwania i Ratownictwa SAR, przedstawiciel Akademii Policyjnej w Szczytnie, pracownicy Szpitala Powiatowego w Sanoku, policjanci oraz instruktorzy jazdy terenowej i sportowej pojazdami typu quad.

Zajęcia w terenie przeprowadzili licencjonowani instruktorzy jazdy na quadach: Jacek Bujański i Tomasz Kisiołek.

Zajęcia z topografii i terenoznawstwa

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, przeprowadzili zajęcia z topografii i terenoznawstwa oraz orientacji w terenie, posługiwania się mapą i kompasem, a także wykorzystania nawigacji za pomocą Globalnego Systemu Pozycjonowania (GPS).

reklama

Pomoc w trudno dostępnych miejscach

Podczas szkolenia doskonalono również umiejętności z zakresu techniki jazdy pojazdami typu quad, poprawnej pozycji w trakcie korzystania ze sprzętu, a także balansowania ciałem. Uczestnicy tego przedsięwzięcia mieli możliwość przetestowania nowoczesnych środków łączności montowanych w kaskach. Utrwalali również wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacji wypadków komunikacyjnych pojazdów terenowych, w trudno dostępnych terenach górskich. Tę część szkolenia przeprowadzili pracownicy szpitala w Sanoku oraz instruktorzy Morskiej Grupy Poszukiwania i Ratownictwa SAR.

reklama

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama