„Odkryj historię buntu, pasji i muzyki w filmie „Idź pod prąd” – punkrockowa opowieść, która poruszy Cię od pierwszej do ostatniej sekundy!” – tak brzmi jedno z haseł promujących tę niezwykłą produkcję.
Fot. Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem
Film rozpoczyna się w drugiej połowie lat 70-tych w Ustrzykach Dolnych i opowiada historię charyzmatycznego i niezdyscyplinowanego ucznia ustrzyckiej szkoły, Siczkę, który wraz z grupą przyjaciół w drugiej połowie lat 70-tych postanowił zostać punkiem i założyć zespół punkrockowy. Zainspirowani muzyką zespołu Sex Pistols, którą usłyszeli w Radio Wolna Europa, młodzi muzycy stworzyli KSU. Ich buntownicza muzyka i styl życia przyciągnęły uwagę Służby Bezpieczeństwa, która rozpoczęła akcję „Żyletka” mającą na celu rozpracowanie zespołu.
Reżyser Wiesław Paluch podkreśla, że film to nie tylko muzyczna opowieść, ale również historia walki z systemem i poszukiwania własnej tożsamości. „Idź pod prąd” to portret młodzieży pragnącej wyrazić siebie w czasach, gdy każdy przejaw buntu był surowo tłumiony.
Autorami scenariusza są Doman Nowakowski i Wiesław Paluch, za kamerą stanął Artur Żurawski, za scenografię odpowiada Dorota Sławecka, za charakteryzację – Cezary Kostrzewski, kostiumy – Kaja Rogacz, dźwięk – Mikołaj Tyrakowski, a kierownikiem produkcji jest Michał Lipski. W obsadzie znaleźli się między innymi Ignacy Liss, Piotr Głowacki, Maciej Piotrowski, Igor Paszczyk, Bartłomiej Deklewa, Filip Łannik, Zuzanna Galewicz, Wiktoria Kruszczyńska, Iga Szubelak i Karol Lelek. Pro-ducentami filmu są Tadeusz Król i Wiesław Paluch z firmy SuperConic Production.
„Idź pod prąd” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów KSU oraz miłośników polskiego punk rocka. Już 27 września będziemy mogli na nowo przeżyć historię buntu, pasji i muzyki, która zrewolucjonizowała polską scenę muzyczną.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.