Reklama

Reklama

Gmina Ustrzyki Dolne i Hotel Arłamów wybudują 40 nowych przydomowych oczyszczalni. To pierwszy taki projekt w historii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Hotel Arłamów

Gmina Ustrzyki Dolne i Hotel Arłamów wybudują 40 nowych przydomowych oczyszczalni. To pierwszy taki projekt w historii - Zdjęcie główne

foto Hotel Arłamów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności Jak informuje Gmina Ustrzyki Dolne „to pierwszy tego typu projekt w historii, który opiera się na współpracy i finansowaniu przy udziale lokalnego przedsiębiorcy”. Samorząd w ramach wspólnej inicjatywy z Hotelem Arłamów wybuduje 40 nowych przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie wybranych sołectw.

Najnowszy projekt Gminy Ustrzyki Dolne i Hotelu Arłamów zakłada budowę 40 nowych przydomowych oczyszczalni. Zgodnie z koncepcją ma on obejmować takie sołectwa jak: Jureczkowa, Liskowate, Wojtkówka i Wojtkowa. Zarządca hotelu ma na cel te przeznaczyć 100 tysięcy złotych, z kolei burmistrz Ustrzyk Dolnych zaproponuje radzie miejskiej zabezpieczenie w budżecie kwotę oscylującą na 40 tysięcy złotych.

Jak informuje samorząd, Hotel Arłamów dofinansuje budowę przydomowej oczyszczalni kwotą 2,5 tysiąca złotych, gmina 1 tysiąca złotych, natomiast pozostałą część sfinansuje beneficjent projektu.

Dbałość o czystość wody w naszej gminie jest dla nas niezwykle istotna, dlatego cieszę się, że wspólnej inicjatywy, która pozwoli kolejnym mieszkańcom nie tylko zadbać o jakość wody, ale także realnie obniżyć koszty związane z obsługą nieczystości 

- mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Na przestrzeni lat Hotel Arłamów zrealizował wiele proekologicznych projektów. Wybudował między innymi własną elektrociepłownię z technologią pozwalającą na jednoczesną produkcję energii elektrycznej i cieplnej, będącą jedną z najnowocześniejszych i największych tego typu obiektów w Polsce. Obecnie hotel prowadzi prace związane z rozbudową i modernizacją własnej oczyszczalni ścieków, która posłuży także okolicznym mieszkańcom.

Niedawna awaria naszej oczyszczalni była bodźcem do tego, byśmy silniej zaangażowali się w temat czystości wód w naszym regionie. Choć zneutralizowaliśmy skutki wspomnianej awarii i zapowiedzieliśmy budowę nowej oczyszczalni, do tego takiej, która będzie mogła służyć również mieszkańcom okolicznych wsi – wciąż czuliśmy i czujemy niedosyt. Wciąż chcemy zrobić w tym temacie coś więcej. Dlatego inicjatywa współpracy z gminą Ustrzyki Dolne jest naszym pierwszym projektem na rzecz poprawy czystości wód, ale na pewno nie ostatnim. 

 - zapowiada Michał Kozak, prezes zarządu Hotelu Arłamów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy