Reklama

Dzień Myczkowa. Na scenie w swojej rodzinnej miejscowości wystąpi Michał Matuszewski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dzień Myczkowa. Na scenie w swojej rodzinnej miejscowości wystąpi Michał Matuszewski - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

W Myczkowie na placu przy Centrum Edukacji Ekologiczno-turystycznej odbędzie się Eko-Bazar. Dla gości, którzy zdecydują się odwiedzić to miejsce w niedziele popołudnie, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Jedną z nich będzie koncert fortepianowy w wykonaniu Michała Matuszewskiego, muzyka, którego dzięki niesamowitej barwie głosu i występom w telewizyjnych programach poznała cała Polska. Początek koncertu o godzinie 20:30.

Koncert fortepianowy Michała Matuszewskiego

O godzinie 20:30 na scenie pojawi się Michał Matuszewski. Muzyk dał się poznać całej Polsce, dzięki swojej niesamowitej barwie głosu oraz udziałom w programach telewizyjnych. Pięć lat temu zadebiutował on na antenie Polsatu w programie Must be the Music. Michał zaśpiewał wówczas utwór Anny German „Człowieczy Los”, który zachwycił śp. Korę i Tymona Tymańskiego. Ostatecznie doszedł on do finału programu z piosenką Maryli Rodowicz „Niech żyje bal”.

W 2019 roku wydał swój debiutancki singiel „Nie uciekaj przed miłością”, a rok później pojawił się w 11. edycji programu The Voice of Poland, gdzie zaśpiewał piosenkę Zbigniewa Wodeckiego "Zacznij od Bacha". Wszyscy jurorzy chcieli go mieć w swojej drużynie, jednak po długich namowach przyjął propozycję dołączenia do zespołu Urszuli Dudziak. Dodatkowo piosenkarz zaśpiewał drugą piosenkę wybraną przez siebie. Zaprezentował słynny bałkański utwór "Ajde Jano", za który otrzymał owacje na stojąco.

Michał Matuszewski w finale
Fot. Michał Matuszewski
Michał wziął również udział w „Szansie na sukces. Opole 2022”, programie emitowanym od lat na antenie Telewizji Polskiej. Był to odcinek poświęcony twórczości Ireny Jarockiej, która zmarła po ciężkiej chorobie w 2012 roku. Jej piosenki żyją jednak cały czas. Pochodzący z Bieszczadów wokalista zachwycił, zarówno widzów, jak i jury śpiewając znaną piosenkę „Odpływają kawiarenki”.

Michał Matuszewski pochodzi z Myczkowa, w gminie Solina. Ukończył szkołę muzyczną w Sanoku. Gra na akordeonie i pianinie, a także bardzo ceni sobie muzykę Bojków i Łemków. Aktualnie muzyk mieszka w Krakowie, gdzie pracuje jako terapeuta w Domu Pomocy Społecznej.

Zdjęcie główne: Michał Matuszewski | Facebook

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE