reklama

Darmowe sadzonki od leśników. Akcja w Bieszczadach cieszyła się dużym zainteresowaniem [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Darmowe sadzonki od leśników. Akcja w Bieszczadach cieszyła się dużym zainteresowaniem [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
17
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
AktualnościDobiegła końca szósta edycja akcji #sadziMY, czyli wielkiego narodowego sadzenia drzew. W całym kraju, w tym także w Bieszczadach, można było zdobyć darmowe sadzonki. Miejscowe nadleśnictwa od godzin porannych, niemal przez cały dzień rozdawały drzewka i krzewy lipy, jawora czy jarzębiny. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.
reklama

Tegoroczna akcja odbywała się w setną rocznicę powołania Lasów Państwowych. Z tej okazji leśnicy w całym kraju przygotowali aż milion darmowych sadzonek, które rozdano mieszkańcom, aby ci posadzili drzewa i włączyli się w proces odbudowy zasobów przyrodniczych w Europie.

Praca, a często i życie leśników, jest nieodzownie związana z drzewami. To my inicjujemy naturalne odnowienia nowego pokolenia lasu, sadzimy, pielęgnujemy i dbamy o drzewa

– zauważa Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Akcja #sadziMY jest wkładem Lasów Państwowych w realizację unijnego celu posadzenia trzech miliardów drzew w krajach Wspólnoty.

Mieszkańcy chętnie wzięli udział w akcji

Akcja odbyła się we wszystkich – 429 – nadleśnictwach w całej Polsce, w tym także w siedmiu w Bieszczadach, a dokładniej w Baligrodzie, Cisnej, Komańczy, Lesku, Lutowiskach, Stuposianach i Ustrzykach Dolnych.

reklama

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem

– informuje Nadleśnictwo Cisna.

Na ten sam fakt zwróciło uwagę Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, podkreślając, że w tym dniu, podczas akcji #sadziMY, najważniejsi byli wszyscy miłośnicy lasu, którzy przybyli odebrać sadzonki drzew leśnych i porozmawiać na tematy związane z ochroną środowiska i dbaniem o otaczającą nas przyrodę. W Nadleśnictwie Baligród było bardzo podobnie, gdzie rozdano sadzonki lipy, jawora i jarzębiny. „Rozeszły się one na pniu” – dodają.

Fot. Facebook/Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne

reklama

Po odbiór drzewek mieszkańcy bieszczadzkich miejscowości przychodzili zazwyczaj z własnym opakowaniem, które zabezpieczało korzenie drzew przed wysuszeniem. Po sadzoki chętnie zgłaszali się również Ci najmłodsi, uczniowie szkół.

Drzewka można teraz przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając je płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama