Reklama

Dar mieszkańcom Zagórza. Pomóżmy odbudować to, co stracili w pożarze. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dar mieszkańcom Zagórza. Pomóżmy odbudować to, co stracili w pożarze. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na pomoc lokatorom jednego z budynków wielorodzinnych w Zagórzu, gdzie 26 maja doszło do pożaru. „Wesprzyjmy przecież to mogło dosięgnąć każdego z nas…” – apeluje organizator zbiórki.

Pożar budynku w Zagórzu

Dzień Mamy, 26 maja, ta data na długo pozostanie w pamięci mieszkańców dzielnicy Wielopole w Zagórzu. Tego dnia w godzinach przedpołudniowych wybuchł pożar. Na miejscu zdarzenia szybko pojawili się strażacy z Sanoka, Leska, Zagórza, Tarnawy Górnej, Tarnawy Dolnej, Poraża oraz Czaszyna. Łącznie ponad 30 ratowników. Mimo sprawnych działań, ogień rozprzestrzenił się na cały strych, niszcząc go bardzo poważnie. Następnie po przeprowadzonych oględzinach okazało się, że straty są znaczące. W pierwszej kolejności należy wymienić dach oraz odświeżyć i wyremontować klatkę schodową.

Rozpoczęła się zbiórka na pomoc

Ze względu na kosztowny remont budynku, w Internecie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy, gdzie każdy może wpłacić dowolną kwotę. Już wcześniej wsparcie zaoferował burmistrz Zagórza, a także przewidziano zbiórki funduszy do puszek w kościołach czy pobliskich sklepach.

Na prośbę mieszkańców uruchamiamy zbiórkę na ten cel. Pomóżmy im spać spokojnie, odbudujmy wspólnie dach nad głową… Wesprzyjmy dowolną kwotą, bo razem możemy wszystko. Otwórzmy serca i rozpalmy iskrę dobra w tych trudnych czasach

- czytamy w opisie zbiórki.

Jak informuje organizator zbiórki, pomimo spalenia znacznej części dachu, z pożaru ocalał jedynie obraz Matki Bożej.

Mieszkańcy bloku zgodnie mówią o cudzie, o tym, że Matka Boża w tym wyjątkowym dniu Matki uchroniła ich rodziny i życie. Wesprzyjmy przecież to mogło dosięgnąć każdego z nas…

- dodaje organizator.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE