Reklama

Reklama

Czy do Łupkowa będą kursowały całoroczne pociągi? Rada powiatu wystosowała specjalny apel

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Czy do Łupkowa będą kursowały całoroczne pociągi? Rada powiatu wystosowała specjalny apel - Zdjęcie główne

foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Całoroczne pociągi na trasie do Łupkowa? To możliwe, a wszystko dzięki Radnym Powiatu Sanockiego, którzy wystosowali w tej sprawie spacjalny apel do Zarządu Województwa Podkarpackiego. 

Radni Powiatu Sanockiego wystosowali apel do Zarządu Województwa Podkarpackiego w sprawie uruchomienia całorocznych, regionalnych połączeń kolejowych na trasie z Sanoka do Łupkowa i z powrotem. Radni uzasadnili takie działania między innymi analizami i pozytywnymi ocenami Komisji Transportu, Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska funkcjonowania przewozów w latach 2021 i 2022. Kursy miałyby odbywać się na zasadach i częstotliwości analogicznej do tych, planowanych od marca 2023 roku na odcinku Sanok – Ustrzyki Dolne.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Sanoku, celowość reaktywacji kolei potwierdzają doświadczenia wcześniej realizowanych przewozów wakacyjnych, jak również wyniki badań przeprowadzonych od lutego do kwietnia 2022 roku. W ankietach wzięło udział ponad 900 osób, z których 84% zadeklarowało, że w przypadku uruchomienia całorocznych przewozów kolejowych skorzysta chętnie z tej formy dojazdu do pracy czy szkoły.

Jako najważniejsze warunki do zmiany środka transportu na pociąg ankietowani wskazywali częstotliwość kursowania, bezpośredniość połączenia, czas przejazdu, punktualność kursowania oraz cenę biletu

- zauważają radni.

Rada Powiatu Sanockiego, licząc na pozytywną decyzję zabezpieczyła w budżecie na 2023 rok kwotę 50 tysięcy złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy