Sezon kolarski w Polsce rozpocznie się z dużym rozmachem. Już 17 maja 2025 roku odbędzie się ORLEN Lang Team Race, czyli wyścig szosowy dla amatorów, który pozwala uczestnikom poczuć się jak prawdziwi zawodowcy. Start i meta wyścigu będą zlokalizowane przy Hotelu Arłamów, a trasa zostanie poprowadzona przez malownicze tereny regionu. Organizatorzy zadbali o profesjonalną oprawę wydarzenia. Uczestnicy mogą liczyć na elektroniczny pomiar czasu, pełne zabezpieczenie trasy i dekorację zwycięzców na podium.
Tego samego dnia rozstrzygnie się również ostatni etap ORLEN Wyścigu Narodów, prestiżowej imprezy należącej do cyklu UCI Nations Cup U23. W wyścigu startują najbardziej utalentowani młodzi kolarze z całego świata, rywalizując w barwach swoich reprezentacji narodowych. Zawodnicy wystartują spod ratusza w centrum Leska, przejadą przez Bieszczady i zakończą rywalizację przy Hotelu Arłamów. Jak się dowiadujemy, jeden z etapów poprowadzi także z Jarosławia do Arłamowa. Aktualnie dokładny przebieg tras nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony.
Choć trasa ORLEN Wyścigu Narodów 2025 nie została jeszcze w pełni ujawniona, warto spojrzeć na jej przebieg w roku 2024. Wówczas peleton pokonał trasę prowadzącą z Leska przez Huzele, Łączki, Hoczew, Berezkę, Myczków, Polańczyk, Wołkowyję, Bukowiec, Rajskie, Czarną Górną, Ustrzyki Dolne i dalej w kierunku Arłamowa. Jeśli organizatorzy zdecydują się na podobną trasę, kolarze ponownie zmierzą się z wymagającymi podjazdami i malowniczymi krajobrazami Bieszczadów.
Fot. Kamil Mielnikiewicz (Czesław Lang)
Co z Tour de Pologne 2025?
Tour de Pologne, najważniejszy wyścig kolarski w Polsce i jedno z najważniejszych wydarzeń w światowym kalendarzu UCI WorldTour, nie odbędzie się w 2025 roku na Podkarpaciu. Jak zdradził Czesław Lang w rozmowie na kanale TurDeTur, trasa wyścigu skupi się na Dolnym Śląsku, Śląsku i Małopolsce. Tegoroczna edycja rozpocznie się we Wrocławiu, a kolarze przejadą przez Dolny Śląsk, aby następnie ścigać się na Śląsku. Jeden z kluczowych etapów będzie prowadził z Katowic do Zakopanego, gdzie meta zostanie ulokowana przy Wielkiej Krokwi. Kolejny wymagający odcinek obejmie start i metę w Bukowinie Tatrzańskiej, a wielki finał odbędzie się w Wieliczce.Bieszczady gościły Tour de Pologne dwukrotnie – w 2021 roku, gdy etap prowadził z Sanoka do Rzeszowa oraz w 2022 roku, gdy start honorowy odbył się w Lesku, a meta w Sanoku. W obu przypadkach trasa wiodła przez Bieszczady, dostarczając kibicom niezapomnianych emocji. Tym razem jednak organizatorzy zdecydowali się na inne rejony kraju, stawiając na wymagające podjazdy w Tatrach i malownicze krajobrazy Małopolski.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.