reklama
reklama

Była to niedziela otwartych serc. Polańczyk zagrał jak z nut dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Była to niedziela otwartych serc. Polańczyk zagrał jak z nut dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
51
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Aktualności Ostatnia niedziela stycznia minęła pod znakiem wielu wydarzeń, koncertów, biegów, kwestowania do puszek oraz licytacji. Wszystko po to, by zebrać jak największą ilość pieniędzy, które następnie przekazywane są na zakup profesjonalnego sprzętu medycznego do szpitali. Oprócz Ustrzyk Dolnych, Leska, Ropienki czy Wetliny, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się również w Polańczyku.
reklama

Była to niedziela otwartych serc. Lokalni mieszkańcy, turyści przebywający na feriach zimowych w Polańczyku oraz kuracjusze, hojnie, a zarazem chętnie wrzucali pieniądze do puszek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczególnie gwarno i kolorowo było w okolicach Domu Wypoczynkowego Atrium przy ulicy Zdrojowej, gdzie miał miejsce wielki finał. Wszystkim przyświecał jeden cel – zebrać jak najwięcej pieniędzy na zakup sprzętu do ratowana zdrowia i życia chorych przebywających na oddziałach pulmonologicznych.

Organizatorzy wydarzenia w Polańczyku przygotowali wiele atrakcji, w których można było wziąć udział od godzin porannych do samego wieczoru. Występy artystyczne zainaugurowane zostały muzyką, a dokładnie muzyką i śpiewem Marcina Sidora i Dariusza Szeligi, którzy wykonali covery wielu polskich i zagranicznych hitów. Chwilę później przed zgromadzonymi wystąpili ci najmłodsi, czyli Zagórski Zespół Taneczny „Poruszeni” działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Zagórzu oraz dzieci z grup tanecznych z przedszkola Wesoły Ludek w Lesku, przedszkola w Hoczwi oraz szkoły w Myczkowie. Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła takie tańce jak: Oberek, Krakowiak, Sambę, Hip hop czy Polkę. Nie zabrakło też etnicznej muzyki ukraińskiej oraz mocniejszych brzmień w wykonaniu Łukasza „Komara” Muszyńskiego w duecie z Lilią Snuzik-Śliwą. Gwiazdą wieczoru był Zespół Bieszczadersi. Całe wydarzenie zakończyło Ekologiczne Światełko do nieba.

Oprócz występów artystycznych, przygotowano atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym dmuchaną ścianę wspinaczkową, dmuchaną tarczę celnościową, tak zwane szalone spódniczki, aqua aerobic, nurkowanie z instruktorem, spotkanie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Polańczyku i ratownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Ponadto uczestnicy wydarzenie mogli spróbować wielu ciast, a także jedzenia z kuchni polowej.

Cel: płuca po pandemii

Hasło tegorocznej edycji orkiestry brzmi: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. To dlatego, że pandemia COVID-19 pogorszyła zdrowie układu oddechowego wielu Polaków. Należy jednak pamiętać, że również zanieczyszczone powietrze – a z nim do czynienia mamy w Polsce bardzo często, szczególnie zimą – też wpływa negatywnie na zdrowie tego ważnego układu.

Od 1993 roku orkiestra zebrała blisko 2 miliardy złotych, za które kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Obecny rekord pieniędzy zebranych podczas pojedynczej edycji to aż 154 606 764 złotych. Padł w zeszłym roku – podczas 31. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdego roku fundacja kwestuje w innym celu. W ostatnich latach były to chociażby: walka z sepsą, okulistyka dziecięca, laryngologia, pediatria i geriatria, onkologia, medycyna ratunkowa oraz diabetologia.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy