Reklama

Reklama

Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt działa na rzecz pomocy zwierzętom z Ukrainy. Fundacja apeluje o pomoc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt działa na rzecz pomocy zwierzętom z Ukrainy. Fundacja apeluje o pomoc - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Od samego początku, Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt wspiera obywateli Ukrainy poprzez dostarczanie ich zwierzętom niezbędnych akcesoriów umożliwiających dalszy transport. Jak zauważają pracownicy fundacji, priorytetem dla nich jest rzeczywista i realna pomoc.

Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt od wybuchu wojny na Ukrainie i związanym z tym napływem uchodźców i zwierząt do naszego kraju prowadzi skuteczne działania pomocowe. Oprócz tego pracownicy fundacji pełnią również obowiązki wynikające z opieki nad zwierzętami w Bieszczadach.

Bieszczadzka fundacja cały czas ściśle współpracuje z Inspekcją Weterynaryjną i lekarzami weterynarii w celu odpowiedniego zarządzania działaniami na rzecz pomocy dla zwierząt na przejściu granicznym w Krościenku, ale również na Ukrainie.

W odpowiedzi na napływające do nas informacje z przejść granicznych (Krościenko, Medyka, Korczowa) – apelujemy również o rozsądek i odpowiedzialne podejście do pomocy zwierzętom i bezwzględną współpracę z instytucjami

- czytamy w mediach społecznościowych fundacji.

Organizacje, które chciałyby pomóc potrzebującym zwierzętom z Ukrainy na terenie powiatu bieszczadzkiego i przejścia granicznego w Krościenku, powinny skontaktować się bezpośrednio z fundacją bieszczadzką. To właśnie oni są na pierwszej linii frontu, w stałym kontakcie z Powiatową Inspekcją Weterynaryjną. Wszystkie działania prowadzone są w oparciu o umowy z lokalnymi samorządami i porozumieniami z innymi instytucjami państwowymi, a także osobami po ukraińskiej stronie granicy.

W ostatnich dniach, Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt pomagała przy transporcie dla WWF Polska z Lwowa, a także przy bezpłatnych szczepieniach i chipowaniu, wraz z lek. wet. Bartoszem Giżyńskim w punktach recepcyjnych. Przedsięwzięcie odbyło się w porozumieniu z PIW oraz Urzędem Miejskim w Ustrzykach Dolnych.

Apel o pomoc

Wczoraj, w godzinach porannych fundacja przekazała w transporcie humanitarnym dla ukraińskich hodowców kilkaset kilogramów karmy. Jak podkreślają pracownicy, nie udałoby się to bez pomocy i zaangażowaniu osób o dobrych sercach.

Dostaliśmy kolejny telefon o przyjeździe ludzi ze zwierzętami, którzy podróżują ze swoimi pupilami trzymając je na rękach godzinami. Niestety na chwilę obecną nasze zasoby chwilowo się wyczerpały i nie posiadamy już żadnych transporterów/klatek

Zdjęcie główne: Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt | Facebook

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy