reklama
reklama

Bieszczadzka Galeria Sztuki „Synagoga”. Jak zgłosić swoje dzieła artystyczne?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Bieszczadzka Galeria Sztuki „Synagoga”. Jak zgłosić swoje dzieła artystyczne? - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
19
zdjęć

Synagoga w Lesku | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook
AktualnościBieszczadzki Dom Kultury w Lesku ogłasza nabór prac na wystawę „Bieszczadzkie Zadumania 2025”, która odbędzie się w Galerii Sztuki „Synagoga”. To wydarzenie, które od lat gromadzi twórców związanych z Bieszczadami i pozwala na zaprezentowanie ich dorobku szerokiej publiczności. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca 2025 roku.
reklama

„Bieszczadzkie Zadumania” to cykl wystaw organizowanych od ponad czterdziestu lat w historycznym budynku synagogi w Lesku. Wydarzenie to jest jedną z najważniejszych ekspozycji sztuki regionalnej i co roku przyciąga zarówno turystów, jak i miłośników sztuki. Tegoroczna edycja ponownie stanie się miejscem spotkania artystów zajmujących się malarstwem, rzeźbą, grafiką, fotografią, ceramiką oraz szeroko pojętym rękodziełem. Zachowana w pracach bieszczadzka nuta nostalgii i zadumy sprawia, że ekspozycja jest nie tylko artystycznym wydarzeniem, ale także swoistym zapisem emocji i wspomnień twórców związanych z tym niezwykłym regionem.

reklama

Jak zgłosić swoje prace?

Artyści zainteresowani udziałem w wystawie mogą przesyłać zgłoszenia wraz ze zdjęciami swoich prac drogą mailową na adres: animatorbdk@lesko.pl. Formularz zgłoszeniowy oraz klauzula RODO dostępne są na stronie internetowej organizatora: www.lesko.pl. Ze względu na ograniczoną przestrzeń wystawienniczą, organizator zastrzega sobie prawo do wyboru prac oraz określenia ich formy ekspozycji. Informacja o zakwalifikowaniu do wystawy zostanie przekazana wybranym artystom po 31 marca 2025 roku.

reklama

Fot. Kamil Mielnikiewicz

Wystawa w historycznej synagodze

Bieszczadzka Galeria Sztuki „Synagoga” w Lesku to miejsce o wyjątkowym znaczeniu dla kulturalnego krajobrazu Bieszczadów. Wystawiennicza działalność w tym budynku rozpoczęła się w 1978 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Bieszczadzkiego Domu Kultury Andrzeja Potockiego. Pierwsza wystawa twórców bieszczadzkich miała miejsce rok wcześniej, a jej sukces zapoczątkował tradycję corocznych ekspozycji.

reklama

Z biegiem lat galeria stała się ważnym miejscem dla artystów, zarówno profesjonalnych, jak i amatorów. Początkowo swoje prace prezentowało kilkunastu twórców, dziś liczba ta wzrosła do około 100 osób, a zwiedzający mogą podziwiać setki dzieł z różnych dziedzin sztuki.

Fot. Kamil Mielnikiewicz

Bieszczadzkie Zadumania – sztuka pełna emocji

Wystawy organizowane w ramach „Bieszczadzkich Zadumań” to prawdziwa uczta dla miłośników sztuki. Można na nich zobaczyć prace wykonane w różnych technikach – od malarstwa i rzeźby, przez grafikę, rysunek i fotografię, aż po ceramikę, biżuterię artystyczną i rękodzieło. W każdej z nich zawarty jest fragment bieszczadzkiego ducha – pejzaże, wspomnienia, emocje i refleksje artystów, którzy czerpią inspirację z niepowtarzalnej atmosfery tego regionu. Dzięki lokalizacji w zabytkowej synagodze, ekspozycja zyskuje dodatkowy wymiar. To miejsce, które przyciąga nie tylko koneserów sztuki, ale również turystów zainteresowanych historią i kulturą Bieszczad.

reklama

Wystawa „Bieszczadzkie Zadumania 2025” będzie dostępna dla zwiedzających od 26 kwietnia do 15 października 2025 roku. Przy przyjmowaniu prac zostanie sporządzona umowa komisu, której szczegóły będą dostępne w regulaminie wysyłanym mailowo oraz do wglądu w sekretariacie BDK przy ul. Piłsudskiego 1 w Lesku (I piętro). W razie dodatkowych pytań organizatorzy zachęcają do kontaktu telefonicznego pod numerem 13 469 66 49.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo