reklama

Bieszczady. Pijany jechał wózkiem inwalidzkim. Skończyło się niebezpiecznym wypadkiem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: policja.pl

Bieszczady. Pijany jechał wózkiem inwalidzkim. Skończyło się niebezpiecznym wypadkiem - Zdjęcie główne

zdjęcie ilustracyjne | foto policja.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościW Średniej Wsi doszło do nietypowego zdarzenia drogowego z udziałem elektrycznego wózka inwalidzkiego. 35-letni mężczyzna, który prowadził pojazd, przewrócił się i doznał obrażeń. Badanie wykazało, że miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.
reklama

We wtorek, w godzinach porannych, policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Lesku zostali wezwani do miejscowości Średnia Wieś, gdzie doszło do nietypowego zdarzenia z udziałem elektrycznego wózka inwalidzkiego. Około godziny 7:00, 35-letni mężczyzna poruszający się tym środkiem transportu wywrócił się, doznając obrażeń.

Na miejsce natychmiast przybyły służby ratunkowe, które udzieliły poszkodowanemu pomocy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie przeprowadzono badanie na obecność alkoholu w organizmie. Wynik okazał się szokujący. Jak przekazuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lesku, 35-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Z tak wysokim stężeniem alkoholu, poruszanie się po drodze było niebezpieczne zarówno dla samego użytkownika wózka, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

reklama

Konsekwencje prawne i zdrowotne

Choć wypadki z udziałem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich należą do rzadkości, to każda tego typu sytuacja jest traktowana przez służby z pełną powagą. Wózki inwalidzkie, w tym te elektryczne, choć są przeznaczone dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, wciąż muszą być używane w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami. Nietrzeźwość na drodze jest poważnym wykroczeniem, niezależnie od rodzaju pojazdu.

reklama

Wypadek z udziałem 35-latka, jak i fakt jego wysokiego stężenia alkoholu we krwi, skutkować będzie konsekwencjami prawnymi. Sprawą zajmie się sąd, który oceni odpowiedzialność mężczyzny za zdarzenie oraz wymierzy stosowną karę. Kwestie związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu są w Polsce surowo karane, niezależnie od tego, czy dotyczy to samochodów, rowerów, czy też wózków inwalidzkich.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama