Cisna, spokojna i malownicza wieś w sercu Bieszczadów, to miejsce, gdzie przyroda i człowiek wciąż funkcjonują w harmonii. Jak podkreślono w „Dzień Dobry TVN”, Cisna jest jedną z najcichszych miejscowości w Polsce, oferującą odwiedzającym przestrzeń na oderwanie się od zgiełku miast i codziennego pośpiechu. Mariusz Wermiński, prezes Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej, opowiedział w programie o niezwykłej atrakcji regionu – podróży słynną kolejką, która przez lata stała się symbolem bieszczadzkiej turystyki.
Przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną – podróż w czasie i przestrzeni
Bieszczadzka Kolejka Leśna, jedna z najbardziej rozpoznawalnych kolejek wąskotorowych w Polsce, oferuje turystom niezapomniane widoki i bliski kontakt z naturą. Prezes Fundacji, Mariusz Wermiński, w rozmowie z TVN zaznaczył, że podczas podróży kolejką możemy podziwiać z jednej strony majestatyczną górę Matragona, a z drugiej – pasmo Hyrlatej. Tory prowadzą podróżnych przez malownicze potoki i gęste lasy, a dzięki aplikacji mobilnej i audioprzewodnikowi, w trakcie podróży można usłyszeć historie oraz ciekawostki o Bieszczadach, ich kulturze i przyrodzie. Trasa kończy się w Balnicy, przy granicy polsko-słowackiej.Bieszczadzka Kolejka Leśna to nie tylko podróż przez malownicze krajobrazy, ale również lekcja historii kolejnictwa. W stacji w Majdanie znajduje się unikatowy parowóz KP4, symbol bieszczadzkiej tradycji transportu leśnego. Jak zaznaczył Mariusz Wermiński, to jedyny w Polsce parowóz tego typu czynny pod parą.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.