reklama

Bardzo trudne warunki na szlakach w Bieszczadach. W partiach połonin leży ponad metr śniegu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dorota Krynicka

Bardzo trudne warunki na szlakach w Bieszczadach. W partiach połonin leży ponad metr śniegu - Zdjęcie główne

Większość odcinków jest nieprzetarta, a grubość pokrywy śnieżnej waha się od 40 do nawet 120 centymetrów. | foto Dorota Krynicka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności„Na szlakach turystycznych panują bardzo trudne warunki do wędrówek” – informuje Bieszczadzki Park Narodowy. Większość odcinków jest nieprzetarta, a grubość pokrywy śnieżnej waha się od 40 do nawet 120 centymetrów. Przed wyruszeniem w góry należy się odpowiednio przygotować i zaplanować trasę.
reklama

Panująca od kilku dni aura pogodowa sprawiła, że warunki na szlakach turystycznych w Bieszczadach są bardzo trudne. Większość odcinków jest nieprzetarta, a na odkrytych fragmentach ścieżki są zawiane z niewidocznym ich przebiegiem. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana, wzrasta wraz z wysokością i waha się od 40 centymetrów w niższych położeniach do około 100-120 centymetrów w partiach połonin.

Na drzewach występuje okiść grożąca obłamaniem gałęzi, prosimy o zwracanie uwagi na wygląd otoczenia i omijanie miejsc niebezpiecznych. Zalecamy zabranie ze sobą raczków, kijów trekkingowych, miejscami niezbędne są rakiety śnieżne

reklama

– informuje Bieszczadzki Park Narodowy.

Gdzie pozostawić pojazd?

Swój pojazd możemy pozostawić na parkingach będących w zarządzie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Aktualnie można skorzystać z parkingu (są one odśnieżane) w Wołosatem wraz z dostępem do toalet, Ustrzykach Górnych przy wejściu na szlak w kierunku Połoniny Caryńskiej, Brzegach Górnych oraz na Przełęczy Wyżniańskiej.

reklama

Najważniejsze odpowiednie przygotowanie

Planując wyjście na górski szlak nie możemy zapominać o odpowiednim przygotowaniu, w tym ciepłej odzieży, naładowanym telefonie czy energetycznym posiłku oraz termosu z gorąca herbatą.

Bądźcie ostrożni i zaplanujcie wyprawę tak, żebyście mogli wrócić o własnych siłach, bez pomocy ratowników Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

– czytamy w komunikacie.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama