Reklama

Reklama

Autobusy elektryczne w Bieszczadach. Nowe pojazdy mają pojawić się w drugiej połowie 2024 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: romowicz.pl

Autobusy elektryczne w Bieszczadach. Nowe pojazdy mają pojawić się w drugiej połowie 2024 roku - Zdjęcie główne

foto romowicz.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Według planów, w drugiej połowie 2024 roku dojdzie do zrewolucjonizowania komunikacji lokalnej w Bieszczadach, a wszystko to za sprawą elektrycznych autobusów. Zamienią one aktualną flotę spalinowych pojazdów.

Pomysł na wprowadzenie komunikacji publicznej dbającej o lepszy stan środowiska naturalnego w Ustrzykach Dolnych i okolicach pojawił się już kilka lat temu. Od tego czasu trwały starania związane z rozwojem tej koncepcji, których efektem będzie wprowadzenie nowoczesnych, elektrycznych autobusów. Pojazdy te mają zamienić obecną flotę spalinowych autosanów.

Dbałość o środowisko

Jak podkreśla burmistrz Bartosz Romowicz, z takiego rozwiązania skorzysta nie tylko flora i fauna, ale także mieszkańcy. Bezemisyjne autobusy poprawią jakość powietrza co odbędzie się z korzyścią dla naszego stanu zdrowia. Ponadto innowacyjne pojazdy będą znacznie bardziej komfortowe, a fakt ich produkowania w Polsce będzie też kolejnym etapem wspierania polskiej gospodarki.

W najbliższych dniach podpiszemy umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i będziemy mogli przystąpić do przygotowania specyfikacji przetargowej na zakup autobusów. Czas oczekiwania na autobusy to około dwanaście miesięcy. Nowe autobusy pojawią się więc późnym latem lub jesienią 2024 roku

– zapowiedział burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Podkreślił jednocześnie, że gmina wciąż podejmuje działania związane z odpowiednią jakością połączeń komunikacyjnych, które ze względu na czynniki zewnętrzne w lokalnych warunkach w całym kraju przeżywają w ostatnich latach spory kryzys.

Darmowa komunikacja dla mieszkańców?

Bartosz Romowicz zakłada, że komunikacja publiczna nowymi autobusami elektrycznymi dla mieszkańców Ustrzyk Dolnych będzie bezpłatna. Co więcej, oprócz dotychczas funkcjonujących tras na obszarach wiejskich, utworzone zostaną także trasy na terenie miasta Ustrzyki Dolne, dzięki którym pojawi się sprawna możliwość przedostania się choćby z osiedli do szpitala.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy