Reklama

Reklama

Akcja! Zrzutka na ratowniczy sprzęt zimowy dla GOPR

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Jak czytamy w opisie "Zrzutki" coraz więcej osób uprawia sporty zimowe w górach. Narciarstwo skitourowe, biegi długodystansowe po górach i popularyzacja innych sportów zimowych spowodowała, że służby ratownicze potrzebują zimowego doposażenia. Ponadto coraz modniejsze tzw. "suche morsowanie" powoduje, że akcji, w których trzeba udzielać pomocy jest coraz więcej.

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz wspierania akcji na Zrzutce - zarówno czynnie jak i poprzez jej szerokie udostępnianie.

https://youtu.be/4T9xAclGJlM

Najbardziej potrzebne doposażenie:

  1. Oprogramowanie do analizy obrazu - aplikacja, o której mowa pozwala na bardzo szybką analizę obrazu pozyskanego podczas szybkiego lotu dronem. Dron sprawdza okolicę o największym prawdopodobieństwie przebywania osoby poszukiwanej. Oprogramowanie po analizie obrazu wskazuje miejsca o największym prawdopodobieństwie występowania człowieka.
  2. Zimowe śpiwory ratownicze - śpiwory o specjalnym kroju i zapewnionych dostępach do ciała poszkodowanego w celu np. podłączenia monitorowania czy dostarczania pakietów grzewczych. 
  3. Automatyczne defibrylatory - obecnie w GOPR funkcjonują bardzo różne modele AED. Ich różnorodność powoduje wysokie koszty utrzymania elementów eksploatacyjnych jak np. elektrody, które przy zestandaryzowaniu urządzeń można obniżyć. Ponadto sporadycznie są to urządzenia o optymalnej wadze. Wiadomo - im lżejszy sprzęt transportuje ratownik, tym szybciej dotrze do osoby potrzebującej pomocy.
  4. Urządzenie do masażu serca - urządzenie mechaniczne pozwalające na automatyczny i wysokiej jakości masaż serca. Dzięki zastosowaniu takiego urządzenia, poszkodowany ma zapewniony możliwie najlepszej jakości masaż serca, ratownik może zająć się innymi czynnościami jak np. podanie tlenu, czy szybki transport w celu przekazania poszkodowanego do szpitala. To wszystko składa się na realny wzrost szansy na przeżycie i zmniejszenie powikłań. 
  5. Nosze typu Kong i Sked - w dalszej kolejności czekają sukcesywne wymiany urządzeń do ewakuacji poszkodowanych z trudno dostępnych terenów. Wiele obecnie używanych w GOPR to ciężkie urządzenia o małej uniwersalności w stosowaniu. Niższa waga tych elementów, przekłada się na szybsze dotarcie ratownika do poszkodowanego. Nowsza konstrukcja powoduje, że transport dla poszkodowanego jest bardziej komfortowy i bezpieczny
  6. Zaawansowana sonda lawinowa - urządzenie pozwalające na bardzo szybką analizę struktury śniegu i określenie poziomu zagrożenia lawinowego. Zastosowanie urządzenia, o którym mowa, znacząco skraca czas realizacji pomiaru i eliminuje czynnik ludzki. Pozwala na bardzo szybką publikację komunikatu o aktualnym zagrożeniu lawinowym.
Dla wspierających przewidziano szereg podarunków.

Żródło: GOPR

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy