Autor: | Zdjęcie: Andrzej Górski/UDK

Wygrana po trudnym spotkaniu! - Zdjęcie główne

Kolejne zwycięstwo na koncie Ustrzyk Dolnych | foto Andrzej Górski/UDK

Przeczytaj również:

Wiadomości W inauguracyjnym spotkaniu na stadionie w Ustrzykach Dolnych, miejscowy klub pokonał Ostoję Kołaczyce 2:1. Na listę strzelców ponownie wpisali się Radosław Macnar oraz Igor Jacenkiw.

Do sobotniego spotkania podopieczni trenera Grzegorza Tkacza podchodzili jako zdecydowany faworyt. Po siedmiu rozegranych kolejkach MKS plasował się na pozycji lidera z jedno punktową przewagą na drugim Tempem Nienaszów, zaś Ostoja przyjechała w Bieszczady jako szesnasta drużyna krośnieńskiej okręgówki.

Spotkanie zostało rozegrane po raz pierwszy w tym sezonie na Stadionie Miejskim w Ustrzykach Dolnych. Obiekt przez kilka miesięcy przechodził renowację, więc zespół swoje domowe mecze rozgrywał na Arenie Arłamów

Wynik meczu już w 3. minucie otworzył najlepszy strzelec ustrzyckiej drużyny Radosław Macnar. Jednak szybka strata bramki nie spowodowała wśród przyjezdnych załamania a wręcz odwrotnie, Ostoja postawiła się rywalowi i podjęła walkę, szukając swoich szans w kontratakach. Przez kolejne minuty gospodarze nie mogli wykreować żadnych sytuacji pod bramką strzeżoną przez Damiana Łukaszewskiego. W 33. minucie w polu karnym sfaulował Igor Jacenkiw. Sędzia bez zastanowienia wskazał na jedenasty metr. Ostoja doprowadziła do remisu.

W 56. minucie po faulu na Filipie Fundaniczu, sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Igor Jacenkiw, pokonując bramkarza Ostoji Kołaczyce

Po ośmiu kolejkach MKS Arłamów Ustrzyki Dolne zajmuje pozycję lidera z dwudziestoma dwoma punktami. Już w najbliższą sobotę piłkarze Grzegorza Tkacza zagrają w Czeluśnicy z miejscowym klubem.

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne – Ostoja Kołaczyce 2:1 (1:1)

1:0 Radosław Macnar 3’

1:1 Piotr Kosiba 33’ (rzut karny)

2:1 Igor Jacenkiw 57’ (rzut karny)

MKS Arłamów Ustrzyki Dolne: Dariusz Półkoszek, Daniel Rąpała, Kamil Demkowski, Kamil Groborz, (85’ Sebastian Matiasik) Fabian Winnicki, Paweł Ziemba, Karol Dobrzański, Filip Fundanicz, (68’ Dawid Hawaj) Mateusz Kuzio, Radosław Macnar i (88’ Krystian Skwara) Igor Jacenkiw.

Ostoja Kołaczyce: Damian Łukaszewski, Grzegorz Gancarski, Szymon Grzesiak, Piotr Kosiba, Wojciech Kaleta, Sławomir Wojdyła, (80’ Damian Przewoźnik) Michał Kaleta, Jakub Podgórski, (75’ Mateusz Juszkiewicz) Rafał Kurcz, Sebastian Kobak i Damian Kulig.

Sędziowie: Albin Kijowski, Sławomir Kielar i Leszek Śnieżek.

Żółta kartka: Kamil Groborz