Reklama

Reklama

Turystyka wodna na dużą skalę w gminie Ustrzyki Dolne? To możliwe! [MAPA] [FILM]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Turystyka wodna na dużą skalę w gminie Ustrzyki Dolne? To możliwe! [MAPA] [FILM] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Ustrzyki Dolne turystyką stoi. Niezależnie od pory roku turyści się nie nudzą. Zimą mogą korzystać z dwóch stacji narciarskich, a także ze świetnie przygotowanych tras biegowych w Ustjanowej.

W pozostałe pory roku do dyspozycji turystów (i mieszkańców) są szlaki turystyczne, wytyczone na okolicznych pasmach górskich. Są także trasy rowerowe i ścieżki spacerowe.

I choć niemała część linii brzegowej Zalewu Solińskiego leży na terenie gminy, to praktycznie nie istnieje tu turystyka wodna. A wielu turystów przyjeżdża w Bieszczady właśnie ze względu na Zalew. Tacy turyści korzystają z uroków turystyki wodnej w ościennych gminach.


W tej chwili dojechać można tylko nad wąską zatoczkę jeziora w Teleśnicy Oszwarowej. Nie ma żadnej możliwości, aby w tym miejscu budować infrastrukturę do uprawiania turystyki wodnej.

Natomiast w okolicy Teleśnicy Sannej gmina posiada 33 hektary działek przylegających do jeziora, które znakomicie by się nadawały na stworzenie miejsca letniego wypoczynku nad wodą. 

Kilka lat temu stworzono koncepcję wykorzystania tego terenu. Powstał nawet plan miejscowy tego terenu (już stracił ważność) oraz wstępna koncepcja drogi do Teleśnicy Sannej. Niestety zostało to tylko w fazie wstępnych planów.

Teraz samorządowcy z Ustrzyk Dolnych ponownie chcą się zająć tą sprawą i doprowadzić realizację do końca. Burmistrz Bartosz Romowicz mówi na swoim profilu na FB:

Postanowiliśmy, że ten teren musimy rozwinąć.Zdecydowaliśmy się na to, aby na nowo przygotować koncepcję drogi, która by skomunikowała Teleśnicę Oszwarową z Teleśnicą Sanną, a co za tym idzie 33 hektarami działek gminnych, które mają bezpośredni dostęp do Jeziora Solińskiego.

Postanowiliśmy, że musimy ten teren rozwinąć. (...)  Dzięki tym działaniom na terenie Gminy Ustrzyki Dolne uzyskamy nowy obszar inwestycyjny w zakresie turystyki. To na pewno sprawi, że pod względem turystki wejdziemy na wyższy poziom.

Będziemy z zainteresowaniem przyglądać się najpierw fazie projektowania, a potem realizacji tych planów. Dostęp do zalewu dodatkowo by podniósł walory turystyczne gminy.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy