Reklama

Reklama

Protesty przeciwko decyzji TK również w Bieszczadach

Opublikowano: 26 października 2020 14:10
Autor: Kamil Mielnikiewicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci W całej Polsce organizowane są strajki w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Do wspólnej walki o prawo kobiet włączyły się również Ustrzyki Dolne, Lesko oraz Sanok.

Reklama

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis ustawy z 1993 r. zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

 


Przeczytaj także: Spadające drzewo uderzyło 23-letnią kobietę. Interweniowali Ratownicy GOPR


 

Taka decyzja wywołała wśród obywateli wielkie niezadowolenie. W niedzielę w całej Polsce odbywały się prostetsy, a strajki w wielu miejscach przybierały na sile. Doszło nawet do przepychanek. 

 

Czarny protest w Bieszczadach

 

Do protestu przyłączyły się też Ustrzyki Dolne, Lesko oraz Sanok. W Ustrzykach Dolnych już dziś 26 października o godzinie 17.00 protestujący mają zebrać się przy fontannie na Rynku. 

 

W Lesku protest odbędzie się w środę 28 października. O godzinie 18.00 zaplanowano przejście w grupach nie większych niż 5 osób w jednej, w okolice Sądy Rejonowego. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą wieszaku, parasola lub transparentu z dowolnym hasłem. 

 

Również 28 października do protestów dojdzie w Sanoku. O godzinie 18.00 protestujący zbiorą się na Rynku. Organizator zwraca uwagę, aby nie gromadzić się w jednym miejscu i pamiętać o założeniu maseczek.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.