Reklama

Mróz zagrożeniem nie tylko dla bezdomnych

Opublikowano: 17 stycznia 2021 12:00
Autor: Asia Paś | Zdjęcie: KPP Ustrzyki Dolne

foto KPP Ustrzyki Dolne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Od kilku dni mamy bardzo niskie temperatury, a kolejna noc ma być jeszcze zimniejsza

Warunki atmosferyczne coraz mniej sprzyjają osobom bezdomnym, starszym i samotnym. Pomoc w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia jest dla policji priorytetowym zadaniem. Zima to czas, kiedy policjanci prowadzą wzmożone kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. 

Jednak pomimo tych wzmożonych kontroli policjanci nie są w stanie sprawdzić wszystkich miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Dlatego my wszyscy powinniśmy zachować czujność!

Zwróćmy  też uwagę na osoby samotne, starsze i chore, będących w trudnej sytuacji życiowej. Osoby takie z powodu choroby, a czasem z braku środków materialnych mogą odczuwać skutki spadku temperatur. Okazujmy sobie nawzajem życzliwość i nie bądźmy obojętni.

Jak możemy pomóc?

Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować życie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 służby są w stanie bardzo szybko reagować na niebezpieczne sytuacje związane z zagrożeniem życia i zdrowia z powodu wychłodzenia organizmu.

W takich sytuacjach jeżeli istnieje zagrożenie dla życia lub zdrowia osoba przebywająca w niskiej temperaturze znajduje schronienie w placówkach, które są do tego przeznaczone. Pamiętajmy, aby w podobnych sytuacjach nie przechodzić obojętnie. Nasz telefon może komuś uratować życie. 

Warto też skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.