Reklama

Reklama

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - zgłoszenia z powiatu bieszczadzkiego

Opublikowano: 14 stycznia 2021 10:30
Autor: Asia Paś | Zdjęcie: KPP Ustrzyki Dolne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest to interaktywne narzędzie służące do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa oraz występujących zagrożeń w danym rejonie.

Reklama

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie stworzone dla społeczeństwa, które pozwala między innymi w sposób rzetelny wskazać określone zagrożenie czy problem dla lokalnej społeczności.

Za jej pomocą w 2020 roku mieszkańcy powiatu bieszczadzkiego dokonali 99 zgłoszeń. Do najczęściej zgłaszanych problemów występujących na terenie powiatu bieszczadzkiego należało: nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, niewłaściwa infrastruktura drogowa. 

Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli od września 2016 roku mieszkańcy naszego powiatu  nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa łącznie 1790  zgłoszeń.

Wskazane na mapie zagrożenia podlegają weryfikacji (policjanci patrolują i sprawdzają wskazane miejsca), a po ich potwierdzeniu podejmowane są działania zmierzające do wyeliminowania tych zjawisk. Zatem wymiernym efektem naniesionych na mapę zagrożeń jest obecność policjantów w miejscach, w których oczekuje tego społeczeństwo.

Policja podkreśla, żeby z tego narzędzia  korzystać w rozsądny sposób, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Istotne jest to, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.