Od teraz ratownicy medyczni Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego będą mieli do swojej dyspozycji nową podstację w Myczkowie. Mieści się ona w dawnym budynku szkoły podstawowej, w którym aktualnie funkcjonuje miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna, przedszkole oraz Centrum Edukacji Ekologiczno-Turystycznej. „To dbałość o zapewnienie jak najwyższego bezpieczeństwa zdrowotnego” – mówiła Beata Pieszczoch, dyrektor BPR.

Wczoraj odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowej podstacji Zespołu Ratownictwa Medycznego Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Myczkowie, w gminie Solina. W wydarzeniu wzięła udział między innymi Beata Pieszczoch, dyrektor BPR, która podkreśliła, że działania lokalnych samorządowców świadczą o dbałości o zapewnienie jak najwyższego bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców i turystów odwiedzających Bieszczady. Zauważyła również, że inwestycja przyczyni się do poprawy warunków socjalno-bytowych ratowników.

W wyremontowanym budynku znajduje się między innymi ogrzewany garaż dla ambulansu, pokój do wypoczynku dla ratowników medycznych, aneks kuchenny oraz łazienka.

Działamy na terenie czterech powiatów, dlatego tak ważna jest współpraca starostów i pozostałych samorządowców w dążeniu do poprawy warunków stacjonowania Zespołów Ratownictwa Medycznego

– zaznacza Stanisław Chęć, starosta sanocki.

Fot. Powiat Sanocki
« z 24 »

Słowa uznania dla dyrektor Beaty Pieszczoch oraz wszystkich pracowników Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego skierowała wojewoda Ewa Leniart.

Pełniona przez Was służba zasługuje na najwyższy szacunek i uznanie. Wierzę, że poprzez takie inwestycje jak ta, działamy na rzecz podniesienia jakości świadczonych usług medycznych oraz ich profesjonalizacji. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w pracy w trudnym i wymagającym terenie, czym niewątpliwie cechuje się gmina Solina. Jestem przekonana, że nowe miejsce stacjonowania będzie godnie służyło społeczeństwu, a jego nowoczesne wyposażenie znacznie zwiększy komfort i podniesie poziom świadczonej opieki.

Listy gratulacyjne do dyrektor Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz Adama Piątkowskiego, wójta gminy Solina skierowali również Violetta Tyczyńska, zastępca dyrektora ds. mundurowych POW NFZ z siedzibą w Rzeszowie oraz Robert Bugaj, dyrektor POW NFZ w Rzeszowie.

Zdjęcie główne: Powiat Sanocki