Reklama

Reklama

Rozpoczyna się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów. W najbliższy weekend ewangelizatorzy wyjdą na ulice Polańczyka i Soliny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rozpoczyna się Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów. W najbliższy weekend ewangelizatorzy wyjdą na ulice Polańczyka i Soliny - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Podczas najbliższego weekendu na ulicach Soliny i Polańczyka będzie można spotkać ewangelizatorów odbywających obecnie rekolekcję w Domu Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej w Rzepedzi. Organizatorzy zapowiadają, że wydarzeniu towarzyszyć będą tańce, muzyka, rozmowy ewangelizacyjne, przemarsze czy modlitwa.

Ewangelizatorzy pojawią się w Polańczyku i Solinie

W tym roku Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów rozpocznie się w Polańczyku. Jak zapowiada ks. Maciej Flader w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną, ewangelizatorzy wyjdą na ulicę i rozpoczną wydarzenie od flash mobów, których zadaniem będzie przyciągnąć uwagę napotkanych ludzi. Następnie zaplanowano swojego rodzaju tańce, a każdy zainteresowany będzie mógł odbyć rozmowę.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie sobota i ewangelizacja na zaporze w Solinie, która rozpocznie się o 11:00 i potrwa do 16:00. „Tam już będziemy z pełnym rozmachem podejmować różne inicjatywy. Będziemy tam obecni w takich różnych strefach, czyli miejscach zachęcających do tego, by się na chwilę zatrzymać, posłuchać muzyki, zatańczyć, pooglądać coś czy porozmawiać na ważne tematy” – mówi ks. Flader dal Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Finał wakacyjnej ewangelizacji

Finał Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów będzie w niedzielę. Wtedy zaplanowano w Polańczyku eucharystię o godzinie 11:00, której przewodniczyć będzie abp senior Józef Michalik. Z kolei 3 godziny później rozpocznie się przemarsz ewangelizacyjny na Cypel, a tam modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zakończeniem tegorocznej wakacyjnej akcji ewangelizacji Bieszczadów będzie spektakl „Kroniki Podwórkowe” w wykonaniu Teatru Przedmieście z Rzeszowa, a po nim koncert zespołu Bankruci. Wydarzenia te odbędą się w amfiteatrze w Polańczyku.

Akcja ewangelizacyjna odbywa się już od 25-ciu lat. Na przestrzeni lat inicjatywa zaczęła rozrastać się i owocować, tworząc wspólnotę kapłanów, świeckich i całych rodzin z różnych stron Polski.

Zdjęcie główne: Bieszczady dla Jezusa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE