Wczoraj, przed południem w jednym z bloków na terenie Ustrzyk Dolnych doszło do pożaru mieszkania. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i po przebadaniu przez ratowników przewieziono ją do szpitala.

O godzinie 11:32 do dyżurnego wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które poinformowało o pożarze mieszkania zlokalizowanego na 2 piętrze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Gombrowicza w Ustrzykach Dolnych. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej.

Po dojeździe na wskazane miejsce, strażacy zastali zadymione mieszkanie. Działania polegały na zabezpieczeniu, odszukaniu i ewakuacji osoby pozostającej w mieszkaniu i ewakuacji osób z sąsiadujących pomieszczeń. Następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych | Facebook

Strażacy weszli do budynku w aparatach OUO w celu lokalizacji pożaru i podaniu prądu gaśniczego na palące się pomieszczenie. Wynieśli spalone przedmioty, dogasili ogień, przewietrzyli i oddymili budynek. Na koniec sprawdzili wszystkie pomieszczenia za pomocą kamery termowizyjnej.

Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników Zespołu Ratownictwa Medycznego została przewieziona do szpitala.

/kpt. Tomasz Dacko, KP PSP w Ustrzykach Dolnych/

Zdjęcie główne: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych | Facebook