Reklama

Reklama

Bieszczady. W magazynach i punktach recepcyjnych wolontariusze będą musieli być wcześniej zgłoszeni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bieszczady. W magazynach i punktach recepcyjnych wolontariusze będą musieli być wcześniej zgłoszeni - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Bezpieczeństwo i dobra organizacja pracy. To jedne z podstawowych działań, które mogą zapewnić skuteczne niesienie pomocy osobom potrzebującym. Z uwagi na istotę sprawy, w punktach recepcyjnych w Łodynie i Równi oraz w magazynach w Ustrzykach Dolnych i Krościenku wprowadzono rejestrację wolontariuszy.

W punktach recepcyjnych i magazynach każdego dnia pracuje bardzo wielu wolontariuszy. Pełnią oni swoją misje bezwarunkowo, kierując się przede wszystkim pomocą i troską o drugą osobę. Niestety zdarzają się takie sytuację, kiedy ktoś próbuje to wykorzystać i dochodzi do pewnych nadużyć. Aby wyeliminować takie działania, Urząd Miasta w Ustrzykach Dolnych podjął decyzję o obowiązkowej rejestracji wolontariuszy. W praktyce będzie to wyglądało w ten sposób, że na teren przechowywania darów oraz miejsc, gdzie przebywają uchodźcy, wpuszczane będą tylko osoby wcześniej zgłoszone.

Nie może dochodzić do sytuacji, że po ośrodku recepcyjnym w nocy chodzą osoby o których nie wiemy. W tych miejscach znajdują się prywatne rzeczy osób przybywającym z Ukrainy. Tam musi być bezpiecznie

- komentuje Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Pierwszym zadaniem osoby chcącej pomóc indywidualnie będzie wcześniejsze zgłoszenie się do koordynatora do spraw wolontariatu. Wówczas koordynator zapisze imię, nazwisko, numer telefonu, kiedy byśmy chcieli pomóc oraz przy czym. Zebrane informację następnie będą przekazywane dalej, między innymi do obsługi i Wojsk Obrony Terytorialnej. Służby będą wpuszczały tylko osoby uprawnione, a dla ułatwienia otrzymają one specjalne identyfikatory.

KOORDYNATOR DS. WOLONTARIATU: KAROLINA TWARDEUSZ / 502 920 467

Taka rejestracja dotyczy również organizacji i fundacji, którzy chcieliby pomagać. Wówczas przedstawiciel, również musi zgłosić ile jest chętnych osób do pomocy.

Wprowadzamy ograniczenie wejść osób z zewnątrz do naszych ośrodków, ponieważ chcemy żeby był porządek, spokój i przede wszystkim dobra organizacja pracy

- dodaje burmistrz.

Zdjęcie główne: Patryk Oberc / Korso Sanockie

/Bartosz Romowicz | Facebook/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy