Wicelider zwycięski. Osława Zagórz po dobrym meczu traci punkty

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: MKS Osława Zagórz/FB

Wicelider zwycięski. Osława Zagórz po dobrym meczu traci punkty - Zdjęcie główne

foto MKS Osława Zagórz/FB

Przeczytaj również:

Sport Wicelider A klasy Bukowianka Bukowsko pokonała w 13. kolejce rozgrywek Osławę Zagórz 2:1.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando gości. Najgroźniejsza sytuacja dla Osławy w tej części gry miała miejsce po rajdzie przez pół boiska Jakuba Czury, który niestety przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Drugie 45 minut rozpoczęło się od wysokiego pressingu Bukowianki, która stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji strzeleckich. Po kwadransie znów więcej z gry zaczęli mieć goście, którzy stwarzali sporo sytuacji bramkowych. Niestety bez ich wykończenia nie można wygrać spotkania.

W 75. minucie szybka kontra Bukowska zakończona skutecznym strzałem i prowadzenie gospodarzy. Wyrównanie dla Osławy padło po strzale rezerwowego Radosława Filipowicza, który był najskuteczniejszy w zamieszaniu podbramkowym. W doliczonym czasie gry Bukowianka zdobywa decydującą o zwycięstwie bramkę i zgarnia komplet punktów.

Po kolejnej serii spotkań na czele tabeli Wiki Sanok z 31 punktami. Druga jest Bukowianka Bukowsko (28), trzeci Górnik Strachocina (25), czwarty zespół LKS Długie (23). Osława Zagórz jest ósma w tabeli z 17 punktami.

Za tydzień zagórzanie zagrają w Bażanówce z tamtejszym Orłem.

Bukowianka Bukowsko - MKS Osława Zagórz 2:1 (0:0)

1:0 Marcin Szałajko 77'

1:1 Radosław Filipowicz 88'

2:1 Ireneusz Zarzyka 90+2'

Bukowianka Bukowsko: Adrian Hnat, Janusz Rzyman, Mateusz Wyciszkiewicz, Maciej Bihun, Krzysztof Fedorońko, Michał Kseniak (80' Zbigniew Rakoczy), Artur Łuszcz, Piotr Prystupiak, Dawid Swalarz, Marcin Szałajko i Ireneusz Zarzyka.

MKS Osława Zagórz: Arkadiusz Mindur, Dominik Szajdek, Adam Marcinik, Miłosz Stach, Piotr Kowalski, Igor Hydzik, Adam Pisaniak, Krystian Gładysiewicz (78' Daniel Bańczak), Kamil Łącki (82' Radosław Filipowicz), Jakub Czura i Paweł Rachwał (90' Kacper Gaworecki).