Reklama

Reklama

Kolejny triumf Kamila Stocha. Orzeł z Zębu wygrał po raz 39 zawody Pucharu Świata.

Opublikowano: 9 stycznia 2021 18:59
Autor: AP/M.Romanek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

sport Skocznia Hochfirstschanze jest bardzo szczęśliwa dla polskich skoczków. Fenomenalnie dysponowany Kamil Stoch wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, przy okazji wyrównując rekord Adama Małysza w liczbie zwycięstw odniesionych w zawodach Pucharu Świata.

Reklama

Był to już 39. triumf Stocha i patrząc na jego wyśmienitą formę w ostatnim czasie można być pewnym, że nie jest to jego ostatnie słowo. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła, a Polaków rozdzielił lider cyklu PŚ - Norweg Halvor E. Granerud.

Piąty był Andrzej Stękała, a siódmy Dawid Kubacki, który liderował po pierwszym skoku. Jednak nie sprzyjało mu szczęście w drugiej kolejce i trafił na bardzo niekorzystne warunki.

Na półmetku zawodów w Titisee -Neustadt w czołowej piątce było aż czterech Polaków, a pięciu w dziesiątce. Po skoku na 143 metry prowadził Dawid Kubacki, tuż za nim był Kamil Stoch (139 m), czwartą lokatę zajmował Piotr Żyła (143 m), a piąty był Andrzej Stękała (143,5 m).

Bardzo dobrze zaprezentował się także Jakub Wolny, który był dziesiąty po skoku na 135 m. Rywalizację skoczków w sobotnie popołudnie wypaczały nieco zmienne warunki wietrzne. Nie poradził sobie z nimi choćby Karl Geiger.

Druga seria to świetne skoki Żyły i Stocha i nieco słabsza próba Kubackiego. Polaków na podium rozdzielił lider PŚ Granerud.

Klasyfikacja zawodów w Titisee-Neustadt:

 1.Kamil Stoch 281.6 pkt.

 2.Halvor E.Granerud 277.6

 3.Piotr Żyła 270.8 ... 5.Andrzej Stękała 265.2

 ... 7.Dawid Kubacki 262.3

 ... 11. Jakub Wolny 252.0

Klasyfikacja generalna PŚ:

 1.Halvor E.Granerud 848 pkt.

 2.Markus Eisenbichler 634

 3.Kamil Stoch 608

 4.Piotr Żyła 454

 5.Dawid Kubacki 433

 ... 13.Andrzej Stękała 240

Kolejny konkurs w Titisee-Neustadt już jutro. A za tydzień zawody PŚ rozegrane zostaną w stolicy polskich Tatr - w Zakopanem. Polacy rządzą na skoczniach i niemalże w każdych zawodach rozgrywają Mistrzostwa Polski. Wypada sobie życzyć, by ten stan porwał jak najdłużej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.