Inauguracja sezonu piłkarskiego w klasie B. Lotniarz Bezmiechowa zremisował z Otrytem Lutowiska [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
33
zdjęć

Sport Lotniarz Bezmiechowa w meczu inaugurującym sezon piłkarski 2023/2024 w krośnieńskiej klasie B zremisował z Otrytem Lutowiska 1:1. Końcowy wynik powinien być znacznie wyższy, jednak obie ekipy nie mogły znaleźć drogi do bramki.

Na stadionie w Bezmiechowej Górnej rozegrano mecz 1. kolejki krośnieńskiej klasy B. Naprzeciw siebie stanęła miejscowa ekipa Lotniarza, spadkowicza z klasy A oraz Otrytu Lutowiska, zespołu, który w minionym sezonie zajął dziewiąte miejsce. To właśnie podopieczni trenera Bartosza Drapały rozpoczęli lepiej niedzielne starcie. Kilkanaście minut po pierwszym gwizdku, sędzia główny Wojciech Geldner podyktował przyjezdnym rzut wolny z okolic środka boiska. Do futbolówki podszedł Marcin Ochwald. Po bardzo dobrej wrzutce w pole karne, kontakt z piłką miał bramkarz Marek Latusek, jednak nie utrzymał jej, a tą sytuację wykorzystał Jakub Magusiak, który otworzył wynik meczu. W 35. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Marcin Otta dośrodkował w pole karne, a tam do piłki dobiegł Kamil Armata, który bez problemów posłał ją za linię bramkową.

W drugiej połowie nie zabrakło wielu sytuacji zarówno ze strony jednej, jak i drugiej drużyny. Mimo wszystko piłkarze nie potrafili wykorzystać stworzonych przez siebie sytuacji.

W następnej kolejce Otryt Lutowiska podejmie przez własną publicznością Zalew Myczkowce, z kolei Lotniarz Bezmiechowa uda się do Poraża, gdzie o kolejne ligowe punkty powalczy z miejscowym Juventusem.

Lotniarz Bezmiechowa – Otryt Lutowiska 1:1 (1:1)

0:1 Jakub Magusiak 1’

1:1 Kamil Armata 35’