Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Dobry początek sezonu w wykonaniu Nelsona Polańczyk. Drużyna znad Zalewu Solińskiego wygrała drugi mecz [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
43
zdjęć

Sport Zarówno Nelson Polańczyk, jak i MKS Osława Zagórz podchodzili do sobotniego spotkania z kompletem punktów na koncie. Celem obu ekip jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego była bez wątpienia wygrana. Ta sztuka udała się drużynie znad Zalewu Solińskiego, która odniosła zwycięstwo wynikiem 2:0.

Sobotni mecz 2. kolejki krośnieńskiej klasy B odbył się w miejscowości Łukowe. Podjęto taką decyzję w związku z remontem stadionu w Zagórzu i braku możliwości rozgrywania tam spotkań.

Pierwsze minuty nie należały do najłatwiejszych, a to z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne w postaci intensywnych opadów deszczu. Po około 15 minutach pogoda poprawiła się, a piłkarze mogli już bez utrudnień kontynuować walkę o ligowe punkty.Pierwsza połowa spotkania należała do przyjezdnych z Polańczyka, którzy często atakowali bramkę strzeżoną przez Oskara Barłóga. Mimo bardzo dobrych sytuacji zabrakło skuteczności. Drogę do siatki w 18. minucie znalazł Krystian Wójtowicz otwierając tym samym wynik spotkania.

Po zmianie stron rolę nieco się odwróciły. Osława Zagórz za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania, kolei podopieczni trenera Rafała Dziekana utrzymać prowadzenie. Defensywa Nelsona i bramkarz mieli dużo pracy, bowiem byli cały czas atakowani przez rywali. Szczęście w 68. minucie ponownie uśmiechnęło się do gości. Wojciech Mrzygłód z około dwudziestego metra uderzył idealnie futbolówkę, a ta pod samą poprzeczką znalazła się w siatce.

Po dwóch pierwszych kolejkach Nelson Polańczyk plasuje się na pozycji lidera z sześcioma punktami oraz dziesięcioma strzelonymi bramkami i trzema straconymi. Już w najbliższą niedzielę podopieczni trenera Rafała Dziekana zagrają z MKS-em Lotnik Bieszczady II Ustrzyki Dolne.

MKS Osława Zagórz – Nelson Polańczyk 0:2 (0:1)

0:1 Krystian Wójtowicz

0:2 Wojciech Mrzygłód

MKS Osława Zagórz: Oskar Barłóg, Jakub Czura, Gracjan Gruszka, Patryk Jasion (70’ Gabriel Felenczak), Grzegorz Kowalczyk, Jakub Kruczek (80’ Daniel Bańczak), Piotr Kruczek, Kamil Łącki, Adam Marcinik, Dominik Szajdek i Łukasz Wróbel.

Nelson Polańczyk: Łucjan Wojtanowski, Miłosz Rajchel, Mateusz Wronowski, Radosław Jordan, Łukasz Bielak, Radosław Fedor, Hubert Dragan (80’ Krystian Wąchocki), Mateusz Wasylewicz, Krystian Wójtowicz (82’ Dominik Jurek), Wojciech Mrzygłód (69’ Hubert Kurnyta) i Paweł Jaworski.

Sędziowie: Wacław Bocoń, Kacper Burnat i Mateusz Czytajło

Żółte kartki: Jakub Kruczek, Łukasz Wróbel – Mateusz Wasylewicz